Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 09:27 Bu haber 3682 kez okundu
 
MHP ovaları birleştirdi
Harran’ın önemli aşiretlerinden siyale,meacle ve nuvacıh aşiretlerine mensup 26 köy muhtarının ve binlerce vatandaşın bulunduğu programa katıldı.
SİYASET Haberi
MHP ovaları birleştirdi

Harran’ın önemli aşiretlerinden siyale,meacle ve nuvacıh aşiretlerine mensup 26 köy muhtarının ve binlerce vatandaşın bulunduğu programa katılan Özyavuz büyük bir coşkuyla karşılandı.

 

Özyavuz katılım programında yaptığı konuşmada;

‘’Beni yıllardır tanırsınız biz bu topraklarda yaşayan aynı düğünde oynayan, aynı acıları paylaşan bir milletiz. Bizi fitne fesatlarla yıllardır birbirimizden koparmaya çalıştılar bundan sonra, Harran için Türkiye’nin bekası için birbirimize kenetlenip bir olacağız diri olacağız.Biz siyaseti kendi çıkarlarımız için değil milletimize hizmet etmek için bir araç olarak kullanıyoruz,

Bölgemizde hala temel ihtiyaç olan alt yapı eğitim ve sağlık gibi alanlarda sorunlar var. Harran devlet hastanesi ilk olarak 1995 yılında kuruldu hala fiziki iyileştirmeler yapılmadı, maalesef Harran’da ki hastalarımız başta Akçakale olmak üzere diğer ilçelere ve Şanlıurfa’ya sevk ediliyor. İlçemizdeki sorunları çözmek için kendi içimizden meclise temsilci göndermemiz gerekiyor gönül isterdi ki şuan tüm partilerde ilçemizden adaylar olsun ve bu aday kardeşlerimle beraber meclise gidip omuz omuza vererek sorunlarımızı çözelim. Urfa’nın 14 milletvekili ve bir milyondan fazla seçmeni var şimdi size soruyorum bu 14 milletvekili içinde neden İbrahim Özyavuz olmasın’’.

Bölgemizde oyunlar oynayıp bizi birbirimize düşürüp her dönem listelerde bölgemizin adaylarını saf dışı bırakıyorlar. Geçmiş dönemlere baktığımız zaman da bizden bir defa milletvekili olana ikinci dönemde yer verilmiyor ilk olarak 1987 yılında sayın Murat Batur, 1999 yılında sayın Mehmet Yalçınkaya, 2007 yılında sayın Çağla Özyavuz ve en son geçen dönem sayın Kemalettin Yılmaztekin milletvekili iken bu saydığım isimlere ikinci bir şans asla verilmedi. Bunun sebebi bölgemizde oynanan oyunlarla bizleri ayrıştırıp parçalamalarıdır. Diğer ilçelerde ise durum tamamen farklı aynı isimler üst üstte vekillik yaparken o isimler hakkında kimse konuşmuyor dedikodusunu yapmıyor.

2015 yılında ki seçimlerde halkımız İbrahim Özyavuz yada başka bir adayı meclise gönderseydi şuan inanın bana bizim bölgemizden bir değil üç dört milletvekili rahatlıkla listelere girer ve seçilirdi. İsimlere de fazla takılmadan birlik ve beraberlik içinde olmalıyız, Harran’ı temsil konusunda sadece ben değil inanıyorum ki kendini geliştirmiş üniversite mezunu temsil kabiliyeti olan yüzlerce gencimiz insanımız var, Onlar da bu işi yapabilir.

Önümüzdeki seçimler şer odaklarının desteklediği Türkiye’deki ortakları ile cumhur ittifakı arasında geçecek. Referandumda Harran yüzde 97 ile Türkiye birincisi olurken bu dönem yüzde 100 bir rakamla oyunu sayın cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vererek tekrar birinci olacağına inanıyorum’’

 

KATILIM YAPAN MUHTARLAR

ALACALI MAH. MAHMUT GÜNDOĞAN

ARIN MAH. HÜSEYİN ÇERDİK

BAĞRA MAH. HASAN KARAKUŞ

BAAŞKARAGÖZ MAH. İSMAİL TAŞ

BÜYÜKTAŞLICA MAH. İSMAİL EROL

BÜYÜK TÜRBE MAH. HALİL NUMANOĞLU

DORUÇ MAH. İSMAİL ALP

DURAN MAH. HALİL ÇİFTÇİ

ESKİ HARRAN MAH. İBRAHİM ALTUNDAĞ

GÖKÇE MAH. İSA AKSAY

GÖKTAŞ MAH. ABDULLAH AY

GÖZCÜ MAH. CUMA AYYILDIZ

KARATAŞ MAH. İSMAİL ORUÇ

KIRMITLI MAH. MEHMET GÜNDOĞAN

KÜÇÜK EKENLİ MAH. ABDURRAHMAN SAMAN

MİYANLI MAH. YASİN ARIKTAŞ

OĞULCUK MAH. HAMDİ BULUT

SAİDE MAH. HALİL İPEK

SAVACIK MAH. MÜSLÜM ÇUBUK

SELALMAZ MAH. ABİT BAKADUR

TEKNELİ MAH. AHMET ÜNALTEKİN

ULUAĞAÇ MAH. İBRAHİM AKMEŞE

ÜNLÜ MAH. ÜBEYİT GÜNDOĞDU

YAYGILI MAH. HALİL YAZGAN

YOLGİDER MAH. İSA KARABOĞA

YARDIMCI MAH. AHMET ELÇİ

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı