Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 09:52
 
MHP'li Güneş'ten ittifak açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mahmut Güneş, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda MHP'nin tüm kadrolarıyla köy, mahalle, şehir merkezi demeden Cumhur İttifakı’na çalıştığını ancak Cumhur İttifakı ortağı AK Parti’nin ise aynı hassasiyeti göstermediğini vurguladı.
SİYASET Haberi
MHP'li Güneş'ten ittifak açıklaması

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da Türk Divan Şairi Fuzuli’nin manidar bir sözüyle AK Parti’ye gönderme yapan MHP İl Başkanı Güneş paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil” demiş şairimiz. “Tüm gücümüzle ittifakı vurguluyoruz” 24 Haziran’daki Cumhur İttifakı’na Genel Başkanımızın talimatı ile tüm kadrolarımızla gönülden destek vermiş ve bu bütün medya paylaşımlarımızda, seçim reklamlarımızda, afişlerimizde, seçim araçlarımızda ve adaylarımızın sahada birebir bütün söylemlerinde vurgulanmıştır. Ama maalesef aynı hassasiyeti ittifak ortağımızda görememekteyiz. Bakıyorum İttifak Ortağımızın Öncelikleri Değişmiş Bizim birinci önceliğimiz Cumhur İttifakı adayımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda seçilmesiyken, bakıyorum da ittifak ortağımızın öncelikleri değişmiş, menfaatleri ve kendi seçilme kaygıları ön planda tutulmuştur.

 

“MHP Cumhur İttifakını anlatırken ortağımız 2 İlçeye Ağırlık veriyor” Biz bütün ilçelerde Cumhur İttifakını anlatmaya çalışırken sizler ise 1 milyon 70 bin seçmen nüfusuna sahip Şanlıurfa da, İttifaka desteği belli ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi artık sınanmayacak derecede olan ve oy oranı 80 bin civarındaki Harran ve Akçakale’ye, Bakanınızla, milletvekillerinizle, Büyükşehir belediye başkanınızla, ilçe başkanlarınızla yoğunlaşıp geri kalan 1 milyon seçmeni olan diğer ilçeleri ihmal etmeniz çok düşündürücü ve abesle iştigaldir.

 

“Yalan yanlış haberlerle zafer ve sevinç naraları atılmaktadır”

 

Her gün sanki Cumhur ittifakına yeni seçmenler kazandırılmış, Milliyetçi Hareket Partisinden Ak partiye katılım yapılmış gibi yalan yanlış haberlerle zafer ve sevinç naraları atılmaktadır. Bu iki ilçenin oyu da rengi de bellidir. Bunu da 24 Haziranda cumhur ittifakına verecekleri rekor oyla taçlandıracaklardır.

 

“Donkişotluğa, Gemiyi kurtaran kaptanlığa soyunmaya çalışmayın”

Bizim adaylarımız kendi ilçelerinde itibar sahibi olup Cumhur ittifakına canla başla çalışmaktadır. Aynı hassasiyeti sizden de bekliyoruz. Donkişotluğa, Gemiyi kurtaran kaptanlığa soyunmaya çalışmayın. Geminin kaptanları bellidir ve kaptanların zaferle çıkmalarına çalışalım, bu geminin samimi mürettebatı olalım boşuna kürek sallamayalım. Yoksa bu gemi batarsa altında ilk kalacak olanlar siz ve itibar ettiğiniz makam ve mevkiiniz olur!!! vazgeçin bundan artık!!! “Gücünüzü muhalif partilerden yeni katılımlara harcayın” Biz,sizden bu Harran ve Akçakale’deki olağanüstü çalışmalarınızı !!! İktidarın vermiş olduğu güç ve imkânları diğer ilçelerde de göstermenizi muhalif partilerden de yeni transferleri yeni katılımları bekliyor ve sizinle bu mutluluğu birlikte yaşamayı umuyoruz... Cumhur ittifakına gölge düşürmeyin yoksa bu yaptığınız “İHANET” olur... diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı