Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 11:38 Bu haber 496 kez okundu
 
MHP Genel Bahçeli’den ‘’Askıda Ekmek’’ Açıklaması
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada ‘’Askıda ekmek kampanyasının siyasi bir tepki veya eleştiri değil, kardeşliğin ifadesidir. ‘’’
SİYASET Haberi
MHP Genel Bahçeli’den ‘’Askıda Ekmek’’ Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

 

‘’Askıda Ekmek’’ kampanyası siyasi bir tepki veya eleştiri değil, kardeşliği ifade etmektir. Vatandaşlarımızın evinde ne piştiğini, ekmeğin olup olmadığını düşünmek insani ve İslami mükellefiyetimizdir. Biz askıya ekmek koyduk, ekmeksizler birer birer saklandıkları delikten fırlayarak ortaya çıktı. Ne ekmeği bilirler, ne yoksulu tanırlar.

 

Türkiye ekonomisi gücüne güç katacak. Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervine ilave olarak 85 milyar metreküp rezervin bulunması ekonomideki iyimser beklentileri kamçılamıştır. Bu gelişmeler karşısında canları sıkılan ekmeksizler hemen kendilerini ele vermişlerdir. Askıda Ekmek kampanyamıza kara çalanlar ne ekonomiden anlarlar ne de insan onuruna sahip çıkarlar. Çünkü mayaları lekeli, sicilleri bozuktur. Biz askıya ekmek çıkardık, siyasi fosiller, seviyesizlikleri ile yalanları ile sazan gibi ağa takıldılar, askıya çıktılar. Askıda ekmeği açlığa mahkumiyet gibi gösteren siyasi devşirmeler bizim nezdimizde ekmeksizdirler.

 

Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir diyen ekmeksiz sen nereden bilirsin milliyetçiliği. Seni kafese sokan karanlık lobilere takla atmaya devam et. Askıda ekmek kampanyamızı eleştiren odakların, milletimizin ekmeğine göz koyan kriz tacirleri olduğu açıktır. Biz Ekmek diyoruz, Bereket diyoruz, Beka diyoruz.’’ İfadelerini belirtti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı