Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 22:34 Bu haber 788 kez okundu
 
Meteoroloji Son 5 Günün Hava Tahminlerini Açıkladı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde Şanlıurfa ile ilgili önümüzdeki 5 günün hava tahminlerini yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Meteoroloji Son 5 Günün Hava Tahminlerini Açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesinde Şanlıurfa’nın önümüzdeki 5 gün için en yüksek sıcaklık ve en düşük sıcaklık tahminlerini yayınladı.

 

Bu tahminlere göre;

 

13 Şubat Perşembe günü sıcaklık en düşük -1 derece olurken en yüksek sıcaklık ise 2 derece olarak kaydetti. İl genelinde nem oranı en düşük yüzde 84 bandında seyrederken en yüksek nem oranı ise yüzde 94 bandında olacağı kaydedildi.

 

14 Şubat Cuma günü ise hava parçalı bulutlu olacak. His edilen en düşük sıcaklık  - 4 olurken en yüksek sıcaklık ise 8 derece olacak. İl genelinden his edilen en düşük nem oranı yüzde 51 olurken en yüksek nem oranı ise yüzde 96 bandından olacak

 

15 Şubat Cumartesi günü Şanlıurfa’da hava kar yağışlı olurken hissedilen en düşük sıcaklık 1 derece olurken en yüksek sıcaklık ise 5 derece olacak. Hissedilen en düşün nem oranı yüzde 56 olurken his edilen en yüksek nem oranı ise yüzde 85 oranına gerileyecek.

 

16 Şubat Pazar günü ise il genelinde hava sağnak yağmurlu olurken hissedilen sıcaklık 2’ye yükselecek his edilen en yüksek sıcaklık ise 9 santigrat dereceye yükselecek. Pazar günü his edilen nem oranı ise en düşük yüzde 73 bandında olurken his edilen en yüksek nem oranı ise yüzde 86 civarında olacak.

 

17 Şubat Pazartesi günü ise hava hafif yağmurlu, his edilen en yüksek sıcaklık 4 dereceye yükselecek, his edilen en yüksek sıcaklık ise 11 derece olacak Pazartesi günü his edilen ne oranı en düşük yüzde 74, en yüksek sıcaklık ise yüzde 88 bandında olacağı belirtildi

 

ÖZEL HABER 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı