Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 20:53
 
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
“Şanlıurfa genelinde bugünden itibaren şiddetli bir yağışın etkisine girmesi bekleniyor. Trafiğe çıkacak sürücülerin ve evden çıkacak vatandaşların dikkatli olması gerekiyor” diyen Meteoroloji İl Müdürü Necati Kızıler vatandaşları uyardı.
YAŞAM Haberi
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroji İl Müdürlüğünden alınan verilere göre Şanlıurfa bugün 18:00’den gece 03:00’e kadar şiddetli bir yağışın altına girecek. Yağışlarla birlikte yer yer sis olayı yaşanacak. Kent genelinde hava sıcaklığı birkaç derece düşmesi bekleniyor.

 

Şanlıurfa Valiliği Meteoroloji İl Müdürü Necati Kızıler yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa ve ilçelerinde yağışlı bir hava ile geçti. Geçen seneye oranla yağışlar bu yıl daha iyi yağdı. Şanlıurfa ve ilçelerinde bugün ikindi vaktinden sonra şiddetli bir yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Şiddetli yağış yarın sabah vaktinde normale dönmesi bekleniyor. Öğleden sonra şiddetli yağışlar, cumartesi gününe kadar sürmesi bekleniyor. Cumartesi gün boyu normal bir yağış bekleniyor. Pazar günü çok bulutlu bir hava sürmesi bekleniyor. Pazartesi günü ise yağış beklemiyoruz. Salı gününden itibaren Şanlıurfa yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Şu anda batı kesimlerinde ve yüksek noktalarda kar ve karla karışık yağmur yağdığı gözlemlendi.  Soğuk hava kütlesi ilimizde ve Güneydoğu’da etkili olması bekleniyor. Sıcaklar birkaç derece daha düşecek.  Vatandaşlar yağışların kuvvetli olduğu saatlerde dikkatli olması gerekiyor.  Yağışın yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Trafikte kazalara sebebiyet vermemek ve yollar kaygan olacağından tehlike olabilir. Dışarı çıkacak vatandaşlarımızın yanında şemsiyelerini eksik etmemelerini ve sıkı giyinmelerini tavsiye ediyoruz.

 

Yağışla beraber bazı lokal bölgelerde yağışların azalması ile beraber sis etkili olmaya başlıyor. Sıkı buharlaşma ve Stratus bulutunun yere çökmesinden dolayı sis meydana gelmektedir. Sisler genellikle havaalanı civarı, Siverek ilçemizde ve dağların yamacında etkili oluyor. Yola çıkacak sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı