Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 09:59
 
Malkoç, Şanlıurfa önemli bir şehir
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Karşılıklı görüşerek çözüm bulmaya çalışıyoruz.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Malkoç, Şanlıurfa önemli bir şehir

Haber: Mehmet Halhalli

 

Bir takım ziyaret ve temaslarda bulunmak için Şanlıurfa’ya gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve denetçi ekibi "Önemli olan vatandaşların memnuniyeti ve kamu hizmetlerinin kalitesinin artmasıdır. Eğer bir vatandaşımız gittiği bir kurumda yanlış bir muamele görüyorsa bize müracaat etsin." dedi. Malkoç’ denetçilerden Yahya Akman, Özlem Tunçak ve Hüseyin Yürük ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Kurumun amacı vatandaşa hizmet

 

Şanlıurfa'daki bir otelin toplantı salonunda basın temsilcileriyle buluşmasında konuşan Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumunun yeni olmasına rağmen Türkiye'nin en önemli kurumlarından birisi olduğunu söyledi. Kurumun amacının insanlara hizmet etmek, vatandaşların şikayetlerini incelemek ve sorunu çözmek olduğunu aktaran Malkoç, önümüzdeki yıllarda kamu hizmetlerinin kalitesinin daha da yükseleceğini ifade etti.

 

‘Demokrasilerde olması gereken’

 

Kurum tarafından düzenlenen toplantılarda vali, belediye başkanı, muhtar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve arzu eden vatandaşlarla bir araya gelip şikayetlerini dinlediklerini belirten Malkoç, "Vatandaşa diyoruz ki 'İşte bu ilin valisi, belediye başkanı ve yöneticileri burada. Ne sorun ve şikayetiniz varsa aktarın, eğer söyleyemiyorsanız bize yazılı olarak iletin.' Bu demokrasilerde de olması gereken güzel bir şey. Karşılıklı görüşerek çözüm bulmaya çalışıyoruz. Önemli olan vatandaşların memnuniyeti ve kamu hizmetlerinin kalitesinin artmasıdır. Eğer bir vatandaşımız gittiği bir kurumda yanlış bir muamele görüyorsa bize müracaat etsin.” dedi.

 

‘Şanlıurfa önemli bir şehir’

 

Şanlıurfa’da da başvuruların geçen yıla oranla artığını belirten Malkoç, “Şanlıurfa’da dört yılda ortalama bize gelen başvuru sayısı 400 kişi iken bu yıl şimdiye kadar 154 başvuru geldi. Şanlıurfa tarihi, Kültürü ve insanıyla çok önemli bir şehirdir. Haklı yapılması gereken çok şey var. Bunları yapacak imkan da var. Basının bu buna öncülük etmesi gerekiyor. İyi bir organizasyonla bu çok daha ileri gider.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı