Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 22:03
 
Loris Karius Türk Mutfağı’nı Sevdi
Beşiktaş’ın Alman file bekçisi Loris Karius, Türk mutfağını çok sevdiğini söyledi.
SPOR Haberi
Loris Karius Türk Mutfağı’nı Sevdi

Karius, 2 arkadaşıyla birlikte Sultanahmet’i gezdikten sonra yemek molasını İstanbul’un klasikleşen lezzet durağı 1920 Sultanahmet Köftecisi’nde verdi.

Kısa sürede mekanı dolduran yerli ve yabanci müşterilerin ilgi odağı olan Karius, arkadaşlarıyla birlikte Sultanahmet Köftecisi’nin lezzet üçlüsü köfte-piyaz-irmik helvası sipariş etti

1,5 porsiyon köftenin yanı sıra ortaya söylenen şiş kebabın da tadına bakan Loris Karius, yemekten sonra bir süre mekanın çalışanları ile sohbet etti.

Sultanahmet Köftecisi’nin İngiltere ve Almanya’da da şubesi olduğunu duyduğunu, ancak gitme imkanı bulamadığını anlatan ünlü kaleci, “Sultanahmet köftesinin ününü duymuştum, bugün de tatma imkanım oldu. Gerçekten anlatıldığı gibi güzelmiş.” dedi.

Avrupa’da daha çok şiş kebap ve dönerin meşhur olduğunu anlatan Karius, “Ben köfteyi daha çok beğendim, bugünden sonra benim favorim köfte oldu” dedi.

Karius, Türk mutfağını çok sevdiğini, izin günlerinde sık sık adını duyduğu mekanlara giderek yerel tatları tanımaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Karius, yemek sonrasında çalışanların fotoğraf çektirme isteklerini de kırmadı.

25 yaşındaki Alman file bekçisi, Beşiktaş tarafından Liverpool’dan 2 yıllığına kiralanmıştı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı