Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 17:03
 
Lokman Yalçın'dan önemli açıklamalar
HÜDA PAR milletvekili adayı Lokman Yalçın, Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Polat ve ilçe teşkilat üyeleri Olay Medya Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi'yi ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Lokman Yalçın'dan önemli açıklamalar

HÜDA PAR milletvekili adayı Lokman Yalçın, 24 Haziran  seçim çalışmalarını sürdürüyor. Yalçın, çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi'yi ziyaret etti. Yalçın, ziyarette 24 Haziranda gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.

 

İstediğimiz performansı alamıyoruz

Milletvekili adayı Lokman Yalçın, yoğun olarak sahada çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yalçın,

“Biz şu anda Parti olarak 81 ilde seçime gidiyoruz. Bu illerden Diyarbakır ve Batman'da bağımsız milletvekili adayları ile giriyoruz seçime. Şanlıurfa'da 14 milletvekili adayımız var. Şu anda yoğun olarak sahada çalışıyoruz. Seçim çalışmaları Ramazan ayına denk gelmesi bir takım sıkıntılar yarattı. Seçim çalışmalarımızda ister istemez istediğimiz performansı alamıyoruz. Bu sadece bizim şahsımızdan kaynaklanmıyor. Fakat buna rağmen biz çalışıyoruz. HÜDA PAR olarak seçimden öncede sahadaydık” dedi.

 

Seferberlik ilan ettik

Yalçın şöyle konuştu:  “Hiçbir zaman sahadan kopmadık, esnaflarımızla yüz yüze görüşüyorduk. Şu ana kadar güzel bir çalışma oldu. Evleri kapı kapı geziyorum. Devlet televizyonu da dahil olmak üzere şu anda birileri HÜDA PAR'ın sesinin duyulmasını istemiyor.Fakat şunu bilmeleri gerekir ki biz bir dava partisiyiz. Eğer televizyonlar üzerinden vatandaşın evine giremiyorsak, bizde kendi insanımızla vatandaşın evine gideriz.İletişim araçlarının daha rahat kullanabilseydik emin olun insanlar HÜDA PAR'ı daha iyi tanıyacaktı. Ama biz şu anda Mahalle temsilcilerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla topyekun bir seferberlik ilan etmişiz.Bu ülkede adaletsiz olan ve dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir seçim barajı var.”

 

10 seçim barajının riski vardır

HÜDA PAR milletvekili adayı Lokman Yalçın,   “Askeri darbe neticesinde anayasada olan yüzde on seçim barajı her seferinde söz verilmesine rağmen kaldırılmıyor. Yüzde on seçim Barajının riski vardır. Elbette ki bu sadece birçok parti için geçerlidir. HÜDA Par içinde 10 seçim barajı riski vardır. Bu riskten dolayı Diyarbakır ve Batman'da 2 bağımsız Milletvekili adayı gösterildi” dedi.

 

Lokman Yalçın’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Olay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi ise, “HÜDA PAR milletvekili adayı Lokman Yalçın gazetemizi ziyaret ettiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz”  diye konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı