Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:34
 
"Kusura bakmayın, yanlış anlaşılma oldu"
Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Nihat Çiftçi'nin gelişiyle birlikte belediye binası önünde ikinci büyük protesto gerçekleşti. Geçen yıl sularının olmadığını söyleyen Gölpınar köylüleri, bu sene de arsaların birilerine peşkeş çekildiğini iddia eden besiciler belediye önünde toplandı.
YAŞAM Haberi

Besiciler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeni Hayvan Pazarı'nda kendilerine tahsis edilmeyen yerleri, emlakçılara ihale usulüyle verdiğini belirterek belediyeyi protesto etti. Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan hayvan besicileri, Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde kendilerine söz verildiğini ama Nihat Çiftçi döneminde bu sözde durulmadığını belirterek, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı İzzet Çiftçi, belediyeden yetkilinin gelip açıklama yapmasını istedi. Çiftçi, "Belediye, bana değil herkese anlatsın" dedi. Çiftçi ve gruptan temsilciler belediyeye alınarak Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar ile görüştü. Bu sırada Büyükşehir Belediyesi her zaman ki gibi basın mensuplarını içeri almayarak kapalı kapılar ardından görüşme gerçekleştirildi.

Başkan İzzet Çiftçi, yaşanan protesto ve yapılan görüşmeler sonrasında basına bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Açar'ın bu talepler karşısında 'Yanlışlık olmuş' dediğini aktaran Çiftçi, "Açar, yanlışlıklarını kabul etmemizi istedi ve ihtiyaçlarımızın önümüzdeki günlerde karşılanacağını söyledi. Biz de bekliyoruz. Fakıbaba'ya sesleniyorum. Et kombinesi hizmete açılsın ve kendi memleketinize yatırım yapın. Mağduriyetimiz giderilsin" dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı