Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 10:36 Bu haber 3015 kez okundu
 
Kuş: Eyyübiye’de adalet olacak
Eyyübiye’de belediye tarafından organize edilen Ramazan etkinlikleri, Eyüp Peygamber makamında devam etti. Başkan Kuş, “İnşallah bu tarz sosyal belediyecilik çalışmalarıyla vatandaşlarımızın günlüne dokunmaya devam edeceğiz” dedi.
YAŞAM Haberi
Kuş: Eyyübiye’de adalet olacak

Eyyübiye Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler, Temel belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyecilik çalışmalarına devam ediyor. Ramazan etkinliklerinde vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Eyüp Peyamber makamında düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Grup Mevlana ilahi dinletisi ve  Çekirge Saz Grubu ekibi birbirinden güzel eserlerini sergilerken, çocuklar için de Hacivat- Karagöz, Orta Oyunu, Palyaço ve Animasyon gösterileri düzenlendi. Etkinliklere Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcıları, Hüseyin Aslıhan, Zeki Kaya, Halil Kırmızı, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliklerden duydukları memnuniyet yüzlerindeki tebessüme dönüşen çocukların o anlarına Başkan Kuş ta eşlik etti. Etkinliğe katılan vatandaşlarla sohbet eden ve birçoğunun öz çekim talebini yerine Başkan Kuş, yoğun ilgi gösteren vatandaşla teşekkür etti. 

Merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan etkinlikleri vatandaşlarla buluşturduklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtuluş olan bu mübarek ramazan ayının son günlerine kavuşturan rabbime şükürler olsun. Ramazan ayının son demlerini yaşıyoruz. Cehennem azabının kurtuluşu olan son demleri inşallah sizlerin de duası ile ibadetleri ile Rabim bizleri cehennem azabından da kurtarır. İnşallah cennet kapılarını da açar. Değerli hemşerilerim biz yola çıkarken şunu ifade ettik; Eyyübiye’de adalet olacak dedik ve Ramazan ayında inşallah bu adaleti yerine getirmeye çalıştık Ramazan etkinliklerini sadece merkezde bırakmadık etkinliklerimizi kırsala da taşıdık ve çok şükür bu etkinliklerimizi yaptık ve sonuncusunu da Eyyübiye’nin kalbi olan şuanda bulunduğumuz mevkide çok şükür noktalayacağız. Etkinliklerimizi sadece Ramazan ayıyla sınırlandırmayacağız. Yıl içinde yine çeşitli etkinliklerle yine sizlerle buluşacağız. Çocuklarımız her şeyin en güzeline layık ve İnşallah her şeyin en güzeli ile de buluşturacağız” dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı