Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 11:44 Bu haber 1113 kez okundu
 
Kültür Merkezi Projesi 4 yıldır Bakanlıktan onay bekliyor
Arsası ve ödeneği yıllar öncesinden hazır olmasına karşın ne zaman ihale edileceği hala belli değil
GÜNDEM Haberi
Kültür Merkezi Projesi 4 yıldır Bakanlıktan onay bekliyor

Paşabağı’nda, SGK İl Müdürlüğü binası yakınlarında yapımı planlanan Kültür Merkezi Projesi‘nin ne zaman ihaleye çıkarılacağı belirsizliğini koruyor. 
10 dönümlük arsası 13 yıl önce tahsis edilen, 2011 yılında AK Parti hükümetinin ‘Seçim Taahhütnamesi’ne alınan projede sürecin hızlandırılması için Şanlurfa Milletvekillerinin girişimde bulunmaları isteniyor. 
İlk etapta 6,5 milyon lira ödenek ayrılan Projenin çizim ihalesi yapılmış, Kültür ve Turizm Bakanlığı  gerekli kriterler yerine getirilmediği gerekçesiyle onay vermemişti.
Arsası ödeneği hazır olan Şanlıurfa Kültür Merkezi Projesi bir türlü hayata geçirilemiyor. 
 

VEKİLLERİNİZ BASTIRIRSA BU YIL İHALEYE ÇIKAR
İsminin açıklanmasını istemeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı‘ndan bir yetkili, projenin bu yıl içinde ihaleye çıkarılabileceğini söyledi.  Kültür Merkezi projelerini sıradan bir bina olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını vurgulayan yetkili, ’Modern akustik ses ve ışık sistemleri çok titiz çalışmayı gerektiriyor. Hazırlanan projede bu anlamda eksikler tespit edilmişti. 15 Temmuz sürecinde yaşananlar bir çok proje gibi bunu da aksattı. Bürokratik sürecin hızlandırılması için Milletvekillerinizin de bastırması gerekiyor‘ 
 

YATIRIM PROGRAMINA BİLE ALINDI

SGK İl Müdürlüğü güneyinde bulunan 10 dönümlük alan yaklaşık 13 yıl önce Kültür Merkezi için tahsis edilmiş, proje 2012 yılında yatırım programına dahil edilmişti.  

Hükümetin 2011 yılında açıkladığı ‘4 Yılda 400 Proje’ kapsamında yer alan Kültür Merkezinde; Çok Amaçlı Salonlar, Konferans Salonları, Fuayeler, Okuma Salonları, Sergi Salonları, Müzik Çalışma Mekânları, Halkoyunları Çalışma Mekânları, Tiyatro Çalışma Mekânları, Kültür-Sanat Kurs Atölyeleri ve ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda açık hava etkinlikleri için   bir Anfi Tiyatro düşünülüyor.    

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı