Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 16:56 Bu haber 3603 kez okundu
 
Koyuncu Güven Tazeledi
Şanlıurfa Güvenlik Korucuları Dernek Başkanı Mehmet Koyuncu yapılan seçimle güven tazeledi.
GÜNDEM Haberi
Koyuncu Güven Tazeledi

Şanlıurfa Güvenlik Korucuları Dernek Başkanlığı, Pazar günü yapılan seçimde mevcut il Başkanı Mehmet Koyuncu’ya güven tazeletilerek görevine devam edilmesi yönünde karar çıktı.

 

Şanlıurfa Güvenlik Korucuları Dernek Başkanı Koyuncu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Öncelikle dernek seçimimize uzaktan ve yakından gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm güvenlik korucusu kardeşlerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.” Başkan Koyuncu  Ülkenin çok zor bir süreçten geçtiğine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti. “Bir yandan depremler, bir yandan ülkemiz üzerinde kurulan senaryolar, bir yandan korona virüsü, bir yandan Suriye meselesi, bir yandan Bahar Kalkanı Operasyonu her taraftan sorun yumağının oluştuğu bir süreçten geçiyoruz. Allah başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Devletimize, milletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başımızda olduğu sürece bizler teröre ve teröre destek veren ülkelere daha çok meydan okuruz.”şeklinde konuştu.

 

“Biz Ordusu Olan Bir Millet Değiliz, Milleti Ordu Olan Bir Milletiz”

Terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayan Başkan Koyuncu, “Bizim Güneydoğu ve Doğu’da yaklaşık olarak 55 bin aktif 20 Bin gönüllü, 30 Bine yakın emekli ve ailelerimiz akrabalarımız ile birlikte nüfusumuz 3 milyon civarındadır. Terör Örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP bugün bu iki bölgede Kürtlerin temsilcisi olduklarını her platformda dile getiriyorlar. Oysaki biz 3 Milyon nüfusla sözde değil gerçekte Devletimize, Bayrağımıza, ülkemize ve Milletimize sahip çıkarak ve terör örgütleriyle mücadele ederek Kürtlerin temsilcisi olduğumuzu ispatlıyoruz. Eğer ki bu siyasal yapı gerçekten Devletin, Milletin, Bayrağın yanındaysa çıksınlar PKK’yı terör örgütü olarak ilan etsinler. Oysaki PKK terör örgütü değil, dış güçlerin maşası olarak petrolün bekçiliğini yapan bir taşerondur. Bizler Vatanımıza, Bayrağımıza, Ezanımıza, Milletimize kanımızın son damlasına kadar sahip çıkarak Devletimizin verdiği kanunlar çerçevesinde mücadelemize devam edeceğiz. Herkes bunu böyle bilsin. Biz Ordusu olan bir millet değiliz, Milleti ordu olan bir milletiz. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da Kürtlerin gerçek temsilcileri bizleriz. Bu iki bölgenin şah damarı güvenlik korucularıdır. Bu böyle biline” diyerek terörle mücadelenin altını çizdi.

 

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı