Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 13:13 Bu haber 1594 kez okundu
 
KOSGEB’den sıfır faizli işletme kredisi
Kosgeb 2017 yılı sıfır faizli işletme kredisi destek programının tanıtımı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
KOSGEB’den sıfır faizli işletme kredisi

Tanıtım toplantısına Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’yla birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Ticaret ve Sanayi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, Kosgeb Başkanı Recep Biçer, ilgili kurum temsilcileriyle sanayici, iş adamları ve işletmeciler katıldı.

 

Toplantı Kosgeb İl Müdürü İdris Erkeksoy tarafından programa ilişkin verilen brifingle başladı. Brifingin ardından Kosgeb Başkanı Recep Biçer, bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faizlerinin Kosgeb tarafından karşılanacağını belirtti. Toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise; Şanlıurfa ve bulunduğu bölgede ilgili kuruluşların koordinasyonuylayatırımcılara doğru yönlendirmenin verilmesi gerektiğini belirtti. Şanlıurfa’nın sahip olduğu potansiyelin teşvik ve desteklerle canlandırıldığını sözlerine ekleyen Vali Tuna; kobilere de ağırlık verilmesiyle bölgesel kalkınmanın hızlanacağını kaydetti.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ise yaptığı konuşmada: “Bu tür toplantıları yapmaktaki amacımız hazırladığımız mevzuatlar acaba uygulanabilir mi değil mi bunu görmek, varsa eksikliklerimiz gidermektir” dedi. Konuşmasında inovasyon, araştırma ve geliştirme konularının önemine de değinen Müsteşar Aslan: “Üretmiş olduğumuz ürünü hem teknoloji kullanımı anlamında hem de teknoloji düzeyi olarak iyi bir noktaya çekersek o üründe size olan bağımlılık artacağı için satma noktasında da birim maliyeti yüksek olacaktır. Vereceğimiz desteklerle de bu konuda finansal sıkıntıları gidermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Toplantının devamında ise; katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı