Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 18:49 Bu haber 2218 kez okundu
 
Köklü Değişim iftarında ümmet vurgusu
Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilciliği geleneksel 4. İftar programını Şanlıurfa'da faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri ve medya mensuplarıyla gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Köklü Değişim iftarında ümmet vurgusu

İftar yemeğinden sonra, katılım gösteren misafirlere teşekkür konuşmasını Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilcisi Said Doğan yaptı. Doğan, konuşmasında 'İslam ümmetinin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunur vurgulayaraku ifadelere yer verdi:

 

"Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilciliği olarak 4. İftar programımızı şehrimizde faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri ve medya mensuplarıyla gerçekleştirdik. Ümmetin bugünkü en önemli sorununun bölünmüşlük ve parçalanmışlık olduğunu dile getirdik. Ümmetin birlik ve beraberliğinin sağlanmasını vurguladık. Katılım gösteren kıymetli misafirlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Umarız ki ümmet olarak birlik beraberliğimizi her daim için sağlar ümmet bilinciyle yaşarız.”

 

Ayrıca, Hizb ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, Kardeşliğin canlı yaşanılabilmesi için yokluğu hissedilen hilafet devletinin önemini vurgulayarak ümmet birliği ümmet kardeşliği yolunda yürüdüğüklerini belirtti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı