Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 14:22 Bu haber 2043 kez okundu
 
Kılıç, ‘Herkes kendi işine baksın’
Büyükşehir Belediyesi Şeref salonunda Kaşmer dağı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Başkanı Nihat Kılıç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın’ın Kaşmer dağı imarı ile ilgili Büyükşehir Belediye meclis üyelerini eleştirmesine sert tepki göstererek, “Herkes kendi işine baksın” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kılıç, ‘Herkes kendi işine baksın’

Meclis Başkanı Nihat Kılıç, herkesin Şunları söyledi:

”Harran Üniversitesi rektörü Kaşmer dağı imar kararı ile ilgili büyükşehir belediyemizi ve meclis üyelerimizi eleştirmiş. Ben öncelikle sayın rektöre şunu hatırlatmak isterim. Sayın rektör 1978 yılında kurulan ve Dicle Üniversitesine bağlı olarak hizmet eden Şanlıurfa Ziraaat Fakültesi bugüne kadar Şanlıurfa tarımına ve gelişimine ne katkı sundu. 1992 yılında kurulan Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi bugüne kadar Şanlıurfa’ya ve tarım alanında ne gibi çalışmalar yapmış ve bölgenin tarımına ne ölçüde bir katkı sunmuştur. İlin rektörü bizi töhmet altına bırakıyor.

Hollanda Konya kadar büyük bir yer Hollanda’nın tarım gelirleri 95 milyon Avro’dur. Ey rektör siz Hollanda kadar olan Şanlıurfa’ya bugüne kadar ne yaptınız? Şimdiye kadar hangi hizmetleri yaptın da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak yanında olmadık. TeknoKentte yine biz el attık. Tarım alanında Şanlıurfa’ya ne yaptınız da size destek olmadık. Biz kamunun malına sahip çıkmışız. Biz bazılarının işine çomak soktuk. Bazılarının menfaatine çomak soktuk. Bu Meclis halk tarafından seçilmiştir ve Şanlıurfa’nın geleceği için layıkıyla görevini yürütüyor. Kamunun malını korumuştur. Kimsenin bizi linç etmeye ve töhmet altında bırakmaya hakkı yoktur. Biz Şanlıurfa’nın menfaati için elimizi ve gövdemizi taşın altına koyduk ve bu kararı çıkarttık. Bunu halkımızın takdirine bırakıyorum. Başta bizi eleştiren sayın rektör olmak üzere herkes kendi işine baksın” dedi.

 

Rektör Taşaltın ne demişti?

“Kaşmer Dağı ve çevresi de Balıklıgöl'ün kaynağıdır”

Kaşmer Dağı'nın imara açılması üzerine Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Balıklıgöl/Halilürrahman  Urfa'yı Urfa yapan temel değerlerden biridir. Kaşmer Dağı ve çevresi de Balıklıgöl'ün kaynağıdır.

Kaşmer Dağı ve çevresinin imara açılması konusunda susanlar, konu Üniversitenin Eyyubiye'deki arazisi olunca  'Yeşil alanı müdafaa ediyoruz' diyorlar.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı