Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 15:00 Bu haber 543 kez okundu
 
Kılcı’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı
Şehit Gazi Sen Konfederasyonu ve Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bekir Kılcı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Kılcı’dan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Şehit Gazi Sen Konfederasyonu ve Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Bekir Kılcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Şehit Gazi Sen Konfederasyonu ve Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kılcı, mesajında şu sözlere yer verdi: "Kahraman milletimizle birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal’i aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı ve şükranla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal'in bizlere yüklediği tarihi görev; Anayasamızda da ifadesini bulan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her bakımdan daha da geliştirerek sonsuza kadar yaşatmaktır. Ne mutlu ki, Gazi Mustafa Kemal tarafından genç nesillere emanet edilen ve en büyük eserim diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak gelişmekte ve yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirerek hızla gelişmektedir. Kurucu Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bugüne ivmeli bir gelişme gösteren ülkemiz Yeni Türkiye idealleri ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedefleri doğrultusunda gelişmeye devam etmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi çok daha gelişmiş bir devlet haline getirecekleri inancındayım. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşları ile bu cennet Vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum." Diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı