Haber Detayı
30 Ağustos 2018 - Perşembe 10:22
 
Karakucak'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Özel Metrolife Hastanesi Başhekimi M.Cengiz Karakucak 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Karakucak'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Özel Metrolife Hastanesi Başhekimi M.Cengiz Karakucak  mesajında, "Bugün büyük istiklal mücadelemizin zaferle taçlanmasının 95. yıldönümü. Ecdadımız inanç ve umutlarıyla makûs bir talihi yenmiş; bundan 95 yıl önce ülkemizi işgalcilerden kurtarmıştır.

 

30 Ağustos 1922’de; kahraman milletimiz imkânsızlıklar içinde bulunsa da boyunduruk kabul etmeyeceğini, milli ve manevi değerlerinden vazgeçmeyeceğini, bağımsızlığından hiçbir şekilde taviz vermeyeceğini tüm dünyaya güçlü bir şekilde ilan etmiştir.

 

Anadolu'yu ebedi yurdumuz olarak muhafaza etme mücadelemiz bugün de sürüyor.
Ülkemizin varlığına kasteden iç ve dış hiçbir güç, istiklalimizin ve istikbalimizin üzerine gölge düşüremeyecektir. 95 yıl önce olduğu gibi bugün de, şer odaklarının ülkemiz üzerinde hain planlarını işletmelerine asla izin vermeyeceğiz.

 

30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. Büyük zaferlerin mimarı olan yüce milletimiz tıpkı 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da bir kahramanlık destanı yazmış, vatanına, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmıştır.

 

15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu kahramanlık, bu topraklarda milli mücadele ruhunun ne kadardiri olduğunun ifadesidir. İstiklal ve istikbalimize kast eden düşmanlar geçmişte olduğu gibi bugün de daima yüce milletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaklardır.

Vatanımız ve milletimiz için canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle anıyor, kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyoruz."

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı