Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 12:52 Bu haber 1142 kez okundu
 
Karaköprü semaları uçurtmalarla şenlendi
Karaköprü Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6.sı gerçekleşen uçurtma şenliğine binlerce çocuk ve vatandaş yoğun ilgi gösterirken havada adeta uçurtma cümbüşü yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Karaköprü semaları uçurtmalarla şenlendi

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Karaköprü'de her yıl geleneksel olarak düzenlenen uçurtma şenliği Mesire alanında altıncı kez düzenlendi.

 

Binlerce uçurtmanın dağıtıldığı ve havada adeta uçurtma cümbüşünün yaşandığı şenliğe vatandaşlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Karaköprü Belediyesi 6. geleneksel uçurtma şenliğine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Şenlik alanında çocuklarla uçurtma uçurmaya çalışan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Başkan Baydilli çocukların eğlenmesi için bu tür etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

 

Başkan Baydilli şunları söyledi: "Güzel bir cumartesi gününde altıncısını düzenlediğimiz uçurtma şenliğimizde çocuklarımız doyasıya eğlenip güzel havanın tadını çıkardı. Bizim tek amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğlenmesi, zamanını güzel geçirmesidir. Çocuklarımız için böyle etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Ben bu etkinlikte emeği geçenlere ve davetimize icabet edip programımıza katılan vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza teşekkür ederiz."

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise Karaköprü Belediyesi'ni düzenlediği etkinlikten dolayı tebrik ederken, bu etkinlikle kendilerinin de çocukluklarını yaşadığını kaydetti. Cevheri, "Bu güzel etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduk. Çocuklarımızın burada uçurtma uçurarak, eğlenerek güzel vakit geçirdiğini gördük. Yaptığı faaliyetlerle Karaköprü'nün çehresini değiştiren Metin Baydilli Başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

 

Etkinliğe katılan vatandaşlarda, uçurtma şenliğini düzenleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

 

Programa katılan çocuklara ve vatandaşlara uçurtmanın yanı sıra ikramlarda da bulunulurken, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çocuklarla ve vatandaşlarla sohbet etti. 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı