Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 10:43 Bu haber 1163 kez okundu
 
Kalkınmanın motor gücü Şanlıurfa olacak
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; ilçe gezileri kapsamında son olarak Halfeti ilçesinde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Kalkınmanın motor gücü Şanlıurfa olacak

İlçede ilk olarak Halfeti Anadolu lisesini ziyaret eden Vali tuna; öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Öğrencilerle buluşmasının ardından okulda görevli öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Tuna; okul ziyaretlerindeki amaçlarının öğrencilerle sohbet ederek tecrübe paylaşımı gerçekleştirmek olduğunu belirtti.

 

Okul ziyaretinin ardından Vali Güngör Azim Tuna; Halfetili stk temsilcileri, muhtar ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Buluşmada ilk olarak Halfeti Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şeref Albayrak; kaymakamlık ve belediye hizmetleriyle ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. Ardından toplantıya katılanlara hitap eden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bundan sonraki dönemde, sahip olduğu potansiyelle Türkiye’nin ihtiyacı olan maddi ve manevi kalkınmanın motor gücünü Şanlıurfa’nın oluşturacağını kaydetti.

 

Halfeti’nin ise sahip olduğu zenginliklerle geçmişte olduğu gibi bundan sonra da adından söz ettireceğini sözlerine ekleyen Vali Tuna; özellikle Halfeti’nin sahip olduğu doğal güzelliklere ve turizm potansiyeline vurgu yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Vali Tuna: “Görüyorsunuz ki bugünün dünyasında ayakta kalmak hiç de kolay değil. O yüzden birlik ve beraberlik önemli, güçlü olmak önemli. Bu ülkenin, sizin seçtiğiniz kişilerin güçlü olması,desteğinizi arkalarında çok güçlü hmeleri lazım. Anadolu coğrafyasında yaşayan insanların birçoğunun etnik kökeni farklı ama farklılıklarımızı değil ortak noktalarımızı konuşacağız. Bizi bir araya getiren ortak gönül medeniyetimiz, inançlarımızdır.

 

Bu doğrultuda insanlığa yapmış olduğumuz katkılardır” dedi. Yaklaşan referanduma da konuşmasında değinen Vali Tuna: “Referandumun huzur içerisinde geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu farklı amaçlar için kullanmak isteyen, provoke etmek isteyenler olabilir. Bunlara karşı dikkatli ve uyanık olmak lazım. Kimsenin halkın iradesini etkilemesine izin vermeyeceğiz. Bu insanlar eğer gerçekten ülkenin iyiliğini istiyorlarsa önümüzdeki geçeceğimiz eşiğin bir siyaset meselesi olmadığını, bir parti meselesi olmadığını net bir şekilde görmek lazım. Bu tamamen devletin geleceğiyle alakalı bir oylamadır. Devlet bu eşiği geçtiği takdirde daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde yoluna devam edecek. Olmadı, tabi ki vatandaşımızın tercihine saygı duymak gerekir ama şu tür tehlikelere her zaman açık hale geliriz.

 

Geçmişte yaşadık, hepiniz biliyorsunuz. Koalisyonlar döneminde sürekli içerden ve dışarıdan müdahalelerle ülke zaman kaybetti. Birbirimizle uğraştık ve çok bedel ödedik. Dünyadaki güçlü ülkelere baktığınız zaman sistemleri tıkır tıkır işliyor. Ülkelerinde bir istikrar sorunu yok. Türkiye’de artık bu lige çıkmak istiyor. O yüzden bu değişiklikleri meclisimiz kabul etti. En son olarak halkımızın oyuna sunulacak. O noktada biz sizlerin bu konuyu sağduyuyla düşünerek hareket edeceğinize eminiz.

 

Bu referandum ülkemizin bekasını ilgilendiren bir olaydır. Bu referandum bir devlet meselesidir. Burada bir parti seçmiyoruz, belediye başkanı, milletvekili seçmiyoruz. Ben vali olarak bu konuda böyle diyorsam biz burada devletten yana bir tavır koyduğumuz içindir. O konuda her türlü eleştiriye açığız. Bu bir parti meselesi değildir. Bu bir devlet meselesidir. Evet de hayır da diyecek vatandaşlarımıza saygılıyız. Devletin güçlü olmasını istiyorsak, insanımızın refah seviyesini yükseltmek istiyorsak iyi değerlendirme yapmalıyız” şeklinde konuştu. Toplantıda daha sonra mahalle muhtarları ve kanaat önderleri ilçelerine ilişkin konuları Vali Tuna ve beraberindekilerle paylaştı. İlçe ziyaretinin sonunda ise Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Halfeti Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı