Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 10:48
 
Kadın Kültür Merkezi sorun yaratıyor
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Süleymaniye Kadın Kültür Merkezi atıl durumda kaldı.
GÜNDEM Haberi
Kadın Kültür Merkezi sorun yaratıyor

Haber: Hasan Ray

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesinde kurulan Süleymaniye Kadın Kültür Merkezi bakımsızlıktan atıl durumda kaldı. Kaderine terk edilmiş halde bırakılan Süleymaniye Kadın Kültür Merkezinin bahçesi gece madde bağımlılarının mekânı haline geliyor. Mahalle sakinleri, yetkililerin kadın merkezini tekrar faaliyete sokmalarını istiyor.

Atıl durumda kaldı

Atıl durumda olan Süleymaniye Kadın Kültür Merkezinin gece geç saatlerde kimliği belirsiz gençlerin mekânı olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, yetkililerin burayı vatandaşa hizmet vermesi için kurduğunu ancak son zamanlarda kapatılmasıyla birlikte kimliği belirsiz kişilere hizmet verdiğini söyledi. Mahalle sakinleri, yetkililere seslenerek gerekli önlemlerin alınmasının talep etti.

Sorun olmaya başladı

Mahalle sakinlerinden bir kadın, “Burası kadınlara hizmet veriyordu ancak son zamanlarda kapatılınca mahallemiz için sorun teşkil etmeye başladı. Bu merkez sorun çözmek için vardı. Kapatılınca da sorun olmaya başladı. Biz mahalle sakinleri olarak zaten birden fazla sorunla yaşıyoruz; bir de bu daha fazla sorun olmasın. Yetkililerin burayı tekrardan açmasını istiyoruz. Çürüyeceğine hizmet versin.” diye konuştu.

Duvarlarına zarar verildi

Süleymaniye Kadın Kültür Merkezinin duvarlarının belli yerlerinde çatlaklar meydana gelmiş. Öte yandan gece söz konusu Süleymaniye Kadın Kültür Merkezinin etrafında toplanan kimliği belirsiz kişiler duvarları sprey boya ile boyayarak zarar vermiş. Çirkin görüntülere sebep olan bu yazılar ve çatlaklar mahallelinin tepkisine neden oluyor.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı