Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 16:03
 
Kader Mahkumlarının eserleri sergilendi
Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne bağlı cezaevlerindeki hükümlülerin yaptığı el işi ürünler sergilendi.
GÜNDEM Haberi
Kader Mahkumlarının eserleri sergilendi

Haber: İbrahim Halil Kahraman

Hükümlüler tarafından yapılan maket gemiler, kafesler, tablolar, tesbihler, boncuktan ve bakırdan yapılan çeşitli hediyelik ürünler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda düzenlenen sergide, davetlilerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına katılan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yaptığı açıklamada, Şanlıurfa ve ilçelerinde 2'si açık 5 cezaevi bulunduğunu belirtti. Doğan, Mahkumların resim ve el işi becerilerini yansıtan serginin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi. Sergi 22 Nisan'a kadar açık kalacak.

 

Üretime katkı sunuyorlar

 

Cezaevlerinin son 15-20 yıldır şehir gibi üretime katkı sunmak için çeşitli faaliyetler yürüttüğünü belirten Başsavcı Sadi Doğan, “Cezaevlerinde iş kollarımız, eğitim faaliyetlerimiz var. Bunlardan bir kısmının bulunduğu bir serginin açılışını yapıyoruz. Belki yargı mensupları olarak insanların cezaevlerine atılmasını en az isteyen kişileriz ancak görevimiz gereği soruşturmaları yaparak yargılamaları yaparak insanların cezaevlerine gitmesini sağlıyoruz” dedi.

 

Mahkumlara teşekkür etti

 

“Devletin bize yüklediği en önemli görev, cezaevlerimizdeki bu insanlarımızın dışarıya çıktıkları zaman ailelerine katkı sağlayacak şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleridir” diyen Doğan, “Bu anlamda bilgi ve becerilerini ortaya çıkarmak, tekrar dışarıya çıktıklarında topluma faydalı birer birey olmalarını sağlamak amacıyla bu tür faaliyetleri bütün cezaevlerimizde yapıyoruz. Mahkumlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı