Haber Detayı
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 21:55
 
​​​​​​İYİ Parti İlçe Başkanı Toygar:'’Akçakale’de Esnafın Hali İçler Acısı’’
İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar ve ilçe yönetimi ile birlikte çarşı esnafına ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Toygar, ziyaret sonrası işte çarşı esnafımızın ‘’feryadı’’ diyerek sert tepki gösterdi
SİYASET Haberi
​​​​​​İYİ Parti İlçe Başkanı Toygar:'’Akçakale’de Esnafın Hali İçler Acısı’’

İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Toygar ve ilçe yönetimi ile birlikte esnafları ziyaret etti. Korona virüs salgınından bu yana fedakarca çalışan çarşı esnafa hayırlar dileyerek istek ve taleplerini dinledi, sohbet etti. Esnaf ve vatandaşların talep ve şikayetleri kendileri için büyük önem arz ettiğini vurguladı.

 

                                    

 

Gerçekleştirilen esnaf ziyaretlerinin ardından ilçe halkının ve çarşı esnafının sorunlarını ilçe binasında koltukta oturarak değil saha da çözmeye çalıştıklarını ifade eden İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı Toygar, çarşı esnafının ve halkın hali içler acısı, ben ve yönetimdeki arkadaşlarım buna bire bir yeniden tanık olduk ifadelerini kullanırken açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

 

                                    

 

Kovit-19 salgını ile mücadele ve yürütülen çalışmalar devam ederken bu sıkıntılı dönemde birçok şikayet ve talep alıyoruz. Aldığımız bu talep ve şikayetlerin içinde en iç yakan, en önemlisi ne yazık ki esnafın feryadı, esnafın çaresizliği… Bugün ve yönetimdeki arkadaşlarım ile birlikte çarşı esnafının derdini sorununu talep ve şikayetlerini dinlemek yerinde görmek için gittiğimizde karşılaştığımız manzaralara kayıtsız kalmamız mümkün değil.

 

Akçakale ilçemizde faaliyet gösteren esnaflar gerçekten perişan halde. Devlet tarafından geçici süre ile kepenk indirmeye kadar giden esnafın bu sıkıntılı dönemde en az zararla başa çıkması için gerekli önlemler alınarak destek olunsa da esnafın geldiği durumu dışarıdan anlamak pek mümkün olmuyor. Çarşı esnafımızın ödenecek kiralar, faturalar, elde kalan ve satılmayı bekleyen ürünler vs.vs. Birde bunun beraberinde ilçemizde sık sık yaşanan elektrik kesintileri… Akıllarda hep soru işaretleri, hep düşünceler olduğuna vurgu yapan İYİ Parti Akçakale İlçe Başkanı Toygar, gerçekten ama gerçekten esnafımızın sorunları, sıkıntıları ve dertleri tahmin edemeyeceğimiz kadar vahim. Temennim en kısa sürede her şey yoluna girer bir an evvel mağdur olan ilçe esnafımız halkımız eski mutlu günlerine döner ve bu mağduriyet en az zararla atlatılır.’’ Diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

HABER: Aysel KIRIŞAN

 

                                    

                                     

                                  

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı