Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 11:34 Bu haber 1437 kez okundu
 
İşte Hizmette Büyükşehir Farkı
Türkiye'nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkını Şanlıurfa'ya kazandırmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, projenin ihalesini gerçekleştirerek inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.
GÜNDEM Haberi
İşte Hizmette Büyükşehir Farkı

Şanlıurfa'da eğitim ve öğretime verdiği önemle dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, küçük yaştaki çocukların trafik eğitimi alması ve bilinçlenmesi amacıyla Türkiye’nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı Şanlıurfa’ya kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje için alt yapı çalışmaları ve ihale süreci tamamlandı. Daha bilinçli bir toplum yetiştirmek adına Maşuk’ta yapılacak proje, 32 bin metrekare yeşil alan üzerine ve 14 bin metrekare kullanım alanıyla Türkiye’nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkı olacak.

 

Deneyimli trafik eğitmenleri ile birlikte ilkokul ve anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek olan eğitim parkında aynı anda 140 öğrenci eğitim alabilecek. Engelli öğrencilerin de unutulmadığı projede öğrenciler, akülü araçlar kullanarak trafik eğitimi almış olacak.

 

BÜYÜKŞEHİR, DEV BİR PROJE İÇİN DAHA 'BİSMİLLAH' DEDİ

 

Türkiye’nin en büyük trafik eğitim parkı olma özelliğini taşıyan park içerisinde; üç adet bina, açık hava dersliği, çocuk oyun parkı ve bir yonca kavşağı, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşaklar, kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, hemzemin geçitler, tünel, kasisli yollar, otobüs durakları, alt geçitler, üst geçitlerin bulunduğu bu minyatür şehirde gelecekteki trafik sorunlarının şimdiden azaltılması hedeflenmektedir. Fiziki yapısıyla Türkiye’nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkı olma özelliğini taşıyan projenin yılsonu gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı