Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 11:25 Bu haber 1327 kez okundu
 
İstanbul'dan Urfa'ya geldiler
İstanbul'da ikamet eden iki kuzen Obezite Ameliyatı olmak için Şanlıurfa'yı tercih etti
SAĞLIK Haberi
İstanbul'dan Urfa'ya geldiler

İki Kuzen İstanbul'dan Obezite Ameliyatı için  Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine geldi...

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Balıklıgöl Devlet Hastanesinde başarılı bir operasyon gerçekleşti.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da yaşayan iki kuzen Obezite Cerrahisi Tüp mide – Mide küçültme (Sleeve gastrektomi) ameliyatını detaylı bir şekilde araştıran hastalar ilimizde ameliyat olan hastaların memnun kaldıklarını, ameliyat sonrası geri dönüşümlerin olumlu yönde olduğu ve üstelik bu ameliyatın hastanemizde ücretsiz olduğunu duydukları için hastanemizde ameliyat olmaya karar verdiler.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Cenel Cerrahi Uzmanı Uzm. Dr. Volkan Temi ve Uzm. Dr. Hasan Elkan tarafından iki kuzenin ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Uzman doktorlar Obezite Cerrahisi Tüp mide – Mide küçültme (Sleeve gastrektomi) ameliyatı için farklı şehirlerden gelen hastaların olduğunu ve ameliyatların başarılı geçtiğini bildirdiler. Uzm. Dr. Volkan Temi; “Şuana kadar 32 hastayı ameliyat yaptık. Bu çok büyük ancak yüz güldürücü bir operasyondur. Hastalarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık. Şuana kadar her hangi bir sıkıntı yaşamadık. Burada yaptığımız işlem midenin yüzde 80'nini alıyoruz ve tüp şeklinde bırakıyoruz. Böylece hastalarımız daha az yiyerek kilo vermiş oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı