Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 09:17
 
İşaret dili 2.kademe kursu yeni mezunlar verdi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ ne bağlı Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi ve Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi ile ortaklaşa açılan İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık kursu ilk mezunlarını verdi.
EĞİTİM Haberi
İşaret dili 2.kademe kursu yeni mezunlar verdi

Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi’nde 3 ay önce başlayan kursa  yaklaşık 45 kişi başvuru yapmış olup, 2 aylık bir eğitim ve 200 saatlik  dersten  sonra Kurstan 36 kişi başarı sağlayarak Sertifika aldı.

MEB onaylı olan bu sertifikalara sahip olanlar Öğretici olarak kurs verebiliyor ve resmi Tercümanlık yapabiliyor.

Pek nadir açılan bu kursu Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi, Yenişehir halk Eğitimi Merkezi ile  birlikte açtı.Halen sayıları Şanlıurfa’ da 3-4 ile sınırlı olan İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık  yapan kişilere 36 kişi daha eklenmiş oldu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hadi BEDİR ve İpekyol GM Müdürü Müslüm AKTABUR’unda katıldığı sertifika töreninde ,Karaköprü Çadır Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ:  “Şanlıurfa’mızda sayıları sınırlı olan “Türk  İşaret Dili Öğretici ve Tercümanlık” kursunu açarak  aynı zamanda hayırlı bir işe vesile olduklarını söyleyerek, bu tür çalışmalar ile  gençlere en iyi şekilde  yardımcı olmanın huzuru ve gururu içerisindeyiz. Şanlıurfa adına bu tür projelerimiz devam edecek.”  dedi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı