Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 19:25 Bu haber 1459 kez okundu
 
İşadamı Bayar’dan Kadir Gecesi Mesajı
Şanlıurfa’nın önde gelen iş adamlarından ve MHP Haliliye İlçe Yönetim Kurulu üyesi Hamit Bayar yazılı bir açıklama yaparak tüm Müslüman ve Türk dünyasının kadir gecesini kutladı.
GÜNDEM Haberi
İşadamı Bayar’dan Kadir Gecesi Mesajı

MHP Haliliye Yönetim Kurulu Üyesi ve İşadamı Bayar mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

‘Kadir gecesi Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır” ifadesi yer almakta olup bu gecenin bir ömre bedel eşsiz fırsatlarla dolu olduğuna işaret edilmektedir.

 

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınmasına, gönül dünyalarımızın aydınlanmasına, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân sunmaktadır. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli bir imkân sağlamakla birlikte son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 belasından kurtulmak ve başta ülkemiz olmak üzere Müslüman Alemi ve Türk dünyası ile tüm dünyanın bu illetten kurtulması için dua etme fırsatı oluşturan mübarek bir gecedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta tüm Şanlıurfalı hemşerilerim olmak üzere, milletimizin ve Türk-İslam âleminin Kadir Gecesinin mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.’diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı