Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 13:58 Bu haber 463 kez okundu
 
İNFAK- DER’den Gıda ve Ekmek Yardımı (VİDEOLU)
Kurulduğu yıldan itibaren Şanlıurfa ve ilçelerinde yardım faaliyetlerini sürdüren İNFAK-DER, gönüllü personel ekipleri ile beraber, tüm hızıyla yardım çalışmalarına devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
İNFAK- DER’den Gıda ve Ekmek Yardımı (VİDEOLU)

 

Korona virüs salgını ve Ramazan dolayısıyla çalışmalarına hız veren İNFAK-DER, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki muhtaç ailelere gıda ve nakit yardımında bulundu.

 

Bu kapsamda İNFAK- DER, gönüllü ekibi ile gün içerisinde yaklaşık 40 muhtaç aileye yardım ulaştırdı.

 

 

Parlak: Durum kritik, talep çok fazla

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İNFAK-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Parlak,  şunları söyledi;

 

“Korona ve Ramazan dolayısıyla Akçakale’de bulunan yardıma muhtaç ailelere yardım eli uzatıyoruz. Allah nasip ederse Akçakale’de önceden tespiti yapılmış olan muhtaç ailelere yardımı ulaştırıyoruz. Bu zorlu dönemde bizi yalnız bırakmayan hayırseverlerden Allah razı olsun. Allah hayırlarını kabul etsin.

 

 

İNFAK -DER olarak 41 kişilik gönüllü personelle çalışıyoruz. bu minvalde gerek nakit gerekse gıda yardımı olarak muhtaç ailelere ulaşıyoruz. Bugüne kadar toplam 20 bin adet somun dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz.. Bu hayra vesile olmanızı bizlere katkı sunmanızı bekliyoruz, durum çok kritik o kadar muhtaç aile bize başvuru yapıyor ki biz İNFAK-DER olarak onlara yardım etmekte zorlanıyoruz bu nedenle hayırsever vatandaşlardan yardım talep ediyoruz.”

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı