Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 10:29
 
İleri yaş (ASD) hastası şifayı Mehmet Akif İnan’da buldu
SBÜ Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesinde kalbi doğuştan delik olan 68 yaşındaki Atriyal Septal Defekt (ASD) hastası, başarılı bir ameliyattan sonra şifa ile taburcu oldu.
SAĞLIK Haberi
İleri yaş (ASD) hastası şifayı Mehmet Akif İnan’da buldu

Operasyonu Kalp Damar Cerrahisi Doktorlarından Uzm. Dr. Mustafa Abanoz ve Uzm. Dr. Alaa Hijazi gerçekleştirdi. Hastanın ileri yaşlarda olması nedeniyle zor bir operasyon olduğu ve bu operasyonunun metropol şehirlerde bile çok nadiren yapıldığını belirten Uzm. Dr. Mustafa Abanoz hasta ile ilgili şunları söyledi; “ 68 yaşındaki hastamız İbrahim Özer hastanemize nefes darlığı, yorgunluk ve halsizlik şikâyetleriyle müracaat etti. Yapılan tetkiklerinde doğuştan kalp kulakçıkları arasında delik olduğu ve buna bağlı kalp kapaklarından birinin etkilenerek yetmezlik geliştiği tespit edildi. Operasyon kararı alarak başarılı bir şekilde ameliyatını yapıp sağlığına kavuşturduk.” dedi

 

Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Doktorlarından Uzm. Dr. Alaa Hijazi ise hastalık ve yapılan operasyonla ilgili şunları kaydetti ; “Atriyal Septal Defekt (ASD) olarak bilinen bu doğuştan hastalık, genellikle çocukluk ve gençlik yıllarında ortaya çıkmaktadır. Hastamız belirttiği şikâyetler doğrultusunda gerekli tetkikler yapıldıktan sonra ameliyat için yatırıldı. Yapılan operasyonla hastanın kalbindeki delik kapatıldı ve yetmezliğin geliştiği kapak düzeltildi. Hasta ameliyattan 6 gün sonra ise şifa ile taburcu edildi.” dedi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim V. Dr. İdris DAĞ, şunları belirtti; “Hastanemizde gerçekleştirilen kritik ve zorlu ameliyatlar gün geçtikçe artmaya başlıyor. Bizler, Hastanemizde görev yapan hekim arkadaşlarımızın, moral ve motivasyonlarını yükselttikçe, bu tarz başarılı ameliyatlarında devamını sağlamış olacağız. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, bu operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Doktorlarımızdan Uzm. Dr. Mustafa Abanoz ve Uzm. Dr. Alaa Hijazi’yide tebrik ediyorum.” dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı