Haber Detayı
26 Mayıs 2018 - Cumartesi 16:03 Bu haber 1810 kez okundu
 
HÜDA PAR iftara yetişmeyenlere yetişti
HÜDA PAR Viranşehir Gençlik Kolları, iftara yetişemeyen vatandaşlara hurma ile su dağıtıp, teravih namazı sonrası cami önlerinde vatandaşlara limonata ikramında bulunuyor.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR iftara yetişmeyenlere yetişti

HÜDA PAR Viranşehir Gençlik Kolları Başkanlığı, ilçede yaptıkları hayırlı hizmetleriyle vatandaşlardan büyük beğeni kazanıyor. Gençlik kolları üyeleri, trafik ışıklarında iftara yetişemeyen vatandaşlara hurma ile su dağıtırken, teravih namazı sonrası cami önlerinde vatandaşlara limonata ikramında bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan HÜDA PAR Viranşehir Gençlik Kolları Başkanı İhsan Acet, çalışmanın Ramazan ayı boyunca devam edeceğini söyledi.

Acet, “Gençlik Kolları Başkanlığı olarak; seçimden önce de halkımızla iç içeydik. Ancak baskın seçim deneniyle çalışmalarımıza hız verdik. Malumunuz çok sıcak bir iklimde oruç tutuyoruz ve havalar çok sıcak.  İftar saatinde trafik çok sıkışık olduğundan dolayı kavşaklarda yeşil ışığın yanmasını bekleyen çok sayıda sürücü oluyor. İftara yetişemeyen ve kavşaklarda yeşil ışık bekleyen vatandaşlarımıza iftarlarını açmaları için hurma ve su dağıtıyoruz.  Teravih namazı çıkışı ise her gece bir camide soğuk şerbet ikram ederek Ramazan’ın hayır ve bereketinden istifade etmeye ve faydalı olmaya çalışıyoruz.  Çünkü biz İslam’ı ölçü alan partiyiz ve Ramazan’ın hayır ve bereketinden istifade etmek istiyoruz. Bu ve buna benzer çalışmaları Ramazan ayının sonuna kadar sürdürmeyi planlıyoruz. İnşallah bu hayırlı hizmeti her yıl gelenek haline getireceğiz.” dedi.

İkramları alan vatandaşlar ise memnuniyetlerini gençlik kolları üyelerine hayır dualarda bulunarak dile getiriyorlar.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı