Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 11:32 Bu haber 1846 kez okundu
 
HÜDA PAR'dan iş yeri yanan esnafa ziyaret
HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Lokman Yalçın, beraberindeki heyetle, Avrupa Pasajı’ndaki yangında iş yerleri hasar gören esnafı ziyaret ederek,‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR'dan iş yeri yanan esnafa ziyaret

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Ali Durmaz ve partililerden oluşan heyetle,  önceki gün Avrupa Pasajı’nda çıkan yangında işyerleri hasar gören esnafı ziyaret etti. Esnafa ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten HÜDA PAR heyeti, yangına ilişkin esnaftan bilgi aldı.

 

İtfaiyenin yetersiz kaldığını vebirçok itfaiye erinin gaz maskesi takmadan yangına müdahale ettiğini belirten esnaf,birçok itfaiye erinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığını söyledi.

 

Pasaj esnafının yardımıylayangının söndürüldüğünü aktaran esnaf, “Dükkânlarımızgözümüzün önünde yanıyordu. İtfaiye yetersiz kaldığı için, mecburen elimizdeki imkânlarla müdahale etmeye çalışıyorduk. Allah’a şükürler olsun her hangi bir can kaybı olmadı.” dedi.

 

Ekonomik krizin olduğu bir dönemde böyle bir olayın yaşanması esnafı ciddi anlamda zora soktuğunu ifade eden HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı LokmanYalçın, mağduriyetin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve AFAD yetkililerinin, yanan işyerlerinde inceleme yaptığını ve yanan iş yerlerinin onarılması için yardımcı olacaklarını ifade eden Yalçın, “Valilik, AFAD ve özellikle belediyelerimiz, esnafımızın en azından mağduriyetlerinin azda olsa giderilmesi noktasında, esnaflara el uzatmaları gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

 

“Yanan işyerleri ve mallar milli servettir”

 

Esnafın yetkililerden şikâyetçi olduğunu belirten Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Esnaf, ‘hiçbir yetkili gelip halimizi sormadı’diye tepki gösteriyor.Gerçekten, gönül isterdi ki yangının ilk saatlerinde belediye başkanları, kurum amirleri, milletvekilleri olması gerekirdi. Çünkü yanan mallar, milli servettir. Hepimizin malıdır. Esnafın dediğine göre, eğer kendileride müdahale etmemiş olsalardı, belkide pasajın tamamı veya büyük bir kısmı yanar kül olurdu. Onun için yetkililere, esnafın bir nebzede olsa yaralarını sarmaya davet ediyoruz.”

 

Avrupa pasajı, dünya iş merkezi ve diğer pasajların Güneydoğu’nun kalbi konumunda olduğunu da sözlerine ekleyen Yalçın, esnafa ve Şanlıurfa halkına ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu.

Önceki gün merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Avrupa Pasajı’nda büyük çaplı bir yangın meydana gelmiş ve birçok işyeri içerisindeki malzemelerle birlikte küle dönmüştü.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı