Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 16:14
 
HRÜ Tarım Bakanlığı öncülüğünde projeler üretiyor
Harran Üniversitesi son zamanlarda tarım ile ilgili çok çeşitli ve bölgenin kalkınması adına Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba öncülüğünde projeler hazırlayarak hayata geçirmeyi planlıyor.
EKONOMİ Haberi
HRÜ Tarım Bakanlığı öncülüğünde projeler üretiyor

Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Şanlıurfa adına büyük bir şans olduğunu vurgulayan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “İlimizin tarım ili olduğunu bu konuda çok çalışmalar yapacaklarını kaydetti.”

Üniversite bünyesinde Tarım Entegrasyonunun elzem olduğunu belirten Taşaltın; “Ayrıca İlimizin geçim kaynağı olan tarımı üst seviyelere çıkararak bilinçli çiftçi, bilinçli sulama ve bilinçli ekim konusunda da çeşitli çalışmalar yapılması gerekiyor.”

Rektör Taşaltın konuşmasının devamında; Tarım Bakanlığı ile Üniversite arasında Tarım ve bununla birlikte çiftçiyi kalkındırma projesi altında sistemli bir çalıştay başlatacaklarını da kaydetti. Bu tarihi fırsatı ilimiz ve ülkemiz adına çok iyi değerlendirmek gerektiğini vurgulayarak, birçok projeyi de hayata geçireceklerini, her zaman hizmete açık olduklarını belirtti.

TÜBİTAK 1503-Proje Pazarı Destekleme Programı kapsamında bu yıl ki programın açılış konuşmasında Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Üniversitemiz olarak bu projelerden özellikle tarım alanında bölgeyi ilgilendiren pamuk, organik tarım, fıstık ve tarım makineleri imalatı üzerine sunulan projelere yönelik hız verildiğini belirterek, proje pazarında bu alanda başarılı görülen projelerin hayata geçmesi için Harran Üniversitesi olarak destek verileceğini ve bu desteğin ileriki yıllarda da artarak devam edecek.”

Rektör Taşaltın son olarak, Şanlıurfa'nın tarım alanında AR-GE merkezi olabilmesi için 2018 yılında Üniversitemizde ikincisi düzenlenecek proje pazarında sadece tarım alanı ele alınacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı