Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 14:52
 
Hedef gençleri korumak
Karaköprü Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Kırıkçı "Hedef geçlerimizi dışarıdan kurtarmak ve onların ileriye dönük hayatlarını kurtarabilmektir."dedi
GÜNDEM Haberi
Hedef gençleri korumak

Haber: Muhittin Yener / Şanlıurfa Olay

Gençlerin sokaktaki tehlikelerden korunması adına onlar için alan açan Karaköprü Gençlik Merkezi, çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaları hakkında Gazete Olay’a bilgi veren Karaköprü Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Kırıkçı, amaçlarının gençlerin sokaktaki tehlikelerden korunması için çalışmalar yapmak olduğunu söyledi. Kırıkçı, Kuranı Kerim, origami, bağlama, gitar, İngilizce, filografi, boks, el sanatları, resim, basketbol, voleybol, taekwondo, karate, masa tenisi, badminton ve satranç kurslarıyla gençlere hizmet verdiklerini söyledi.

Hedef geçlere olanak tanımak

Gençlere çeşitli alanlarda gençlere hizmet verdiklerini söyleyen Mustafa Kırıkçı, “Geçlik merkezimiz olarak burada yapmış olduğumuz projelerle ve gençlerimize sağladığımız olanaklarla iyi ve düzgün bireyler yetiştirebiliyoruz. Tabiî ki amaç ve hedef gençler olunca durmak istemiyoruz ve bunun için projelerimizi çok iyi bir biçimde değerlendiriyoruz. İyilik ağacı projesi, merkezim her yerde projesi, sosyal uyum projesi, yetim projesi bu projelerimizi en iyi şekilde sonuçlanması için gençlerimizle bire bir ilgileniyoruz.” dedi.

Öncelikle onları anlamaya çalışıyoruz

Gençlerin ne istediğini bilmek için öncelikle onları anlamaya çalıştıklarını söyleyen Kırıkçı, “Onları anlamaya çalışarak ne istediklerini bilmeye çalışarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle Şanlıurfa'da bu kadar genç bireyimiz varken onları iyi bir mertebeye getirmek, onları meslek sahibi yapabilmek ve hayatları boyunca kendilerinden gurur duyabilmeleri için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz tamamen onların geleceğine yönelik bir mücadeledir.” diye konuştu.

Gençlerimiz için programlar hazırlıyoruz

“Geçlerin ilgisini bu tür eğitimsel aktivitelere çekmek onların ileriye dönük bakışlarını değiştiriyor.” diyen Kırıkçı, “Ondan dolayı onlara uygun programlar hazırlıyoruz. Salon programları, ulusal kamplar, günü birlik geziler, kütüphanelerde kitap sevgisini aşılatmak vb programlarla geçlerimizin ufkunu genişletiyoruz. Gençlerimizin bir hedefleri olmalarına yardımcı oluyoruz. Onlar için açtığımız kurslar var ve her 12 ile 29 yaş genlerimiz kendi ilgi alanlarına göre müracaat edebilirler.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı