Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 12:27
 
Hedef 13 ilçe ve büyükşehir
Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına asaleten atanan Bahattin Yıldız Türkiye’nin en genç il başkanı olarak göreve başladı.Genç Başkan yerel seçimlerde hedeflerinin bütün belediyeleri almak olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Hedef 13 ilçe ve büyükşehir

Haber: Hasan RAY

Türkiye'nin 19.5 ile en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'nın en genç Başkanı olarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Bahattin Yıldız, asaleten il başkanı olarak görevine başladı. İlk basın toplantısın düzenleyen Yıldız, Şanlıurfa basını ile bir araya geldi. Basın mensuplarının sorunlarının sorularını cevaplayan Yıldız, seçimdeki kayıpta, Şanlıurfaspor’a kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

13 İlçenin Analizini Yapıyoruz

24 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa’da Ak Parti’nin milletvekili kaybetmesiyle ilgili soru üzerine konuşan Yıldız, “Ak Parti her zaman seçim olacakmış gibi kendini yenileyen ve hazır tutan bir partidir. 24 Haziren seçimlerinde de bunu gördük. Biz hangi seçimden çıkarsak tekrar seçime girecekmişiz gibi hazır oluruz. Elbette 24 haziran seçimlerinde Kasım seçimlerine nazaran eksilen, azalan yerlerimiz oldu. Şu anda biz bunun nedenlerinin analizini 13 ilçeyi masaya yatırarak yapıyoruz” dedi.

Hedef Bütün Belediyeler

Yerel seçimlerle ilgili hedefinin ne olduğu sorusuna kendinden emin bir şekilde cevap veren Başkan Yıldız, “Bizim yerle seçimlerdeki hedefimiz 13 ilçe ve büyükşehir belediyesini almaktır” diye konuştu. Ardından DEDAŞ ile ilgili konuşan Başkan Yıldız, “Ankara’da milletvekillerimizin de katılımıyla DEDAŞ yetkilileri ile bir toplantı yaptık. Kendileri 2019 yılı sonunda altyapı sorununun biteceği taahhüdünü aldık” şeklinde konuştu.

Çiftçi Blokeleriyle İlgili Açıklama

DEDAŞ tarafından bloke konulan çiftçi desteklemeleri ile ilgili de konuşan Başkan Yıldız, “Çiftçilerin blokelerle ilgili yaşadığı sorunu ilettik. Tabi sorunun çözümü tek taraflı olmuyor. Burada Banka ile ilgili de sıkıntılar oldu. Banka yetkilileriyle de görüşme gerçekleştirdik. Bürokrasinin hızlı olması daha işlevsel olması için ve vatandaşı yormama temelli görüşmemiz oldu. Bunda ilerlemede kaydettik. 15 Bin olan bloke sayımız 6 Bine indi” dedi.

İl Başkan Yardımcısı Görevlendirildi

Önemli bir yol aldıklarını söyleyen Başkan Yıldız, “Bunlarında süratli bir şekilde eğer personeliniz eksik ise takviye personel ihtiyacında bulunduk. Bununla ilgilenen arkadaşım takviye personel sayısını artırdılar. Bunların takibi ve vatandaşlarımızın yardımı amacıyla İl Başkan Yardımcımız İbrahim beyi görevlendirdik. DEDAŞ bile bir sorun olur sıkıntı olursa eğer anında İl Başkan yardımcımız yardımcı olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı