Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 15:02
 
HDP, "Yıkılmadım ayaktayım" dedi
HDP 3. Olağan kongresi "Umutla, cesaretle, kararlılık" temasıyla Ankara Arena'da başladı. Ankara Arena Spor Salonu'na sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun bir insan trafiği var.
SİYASET Haberi
HDP,

Türkiye'nin değişik illerinden Ankara'ya gelen delege ve partililer salona sığmadı. Katılımcılar salon çevresinde polisin denetlediği en az beş arama noktasından geçti, telefon ve cüzdan hariç hiçbir şeyin girişine izin verilmedi. Kongrede Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Birleşik Sol Grubu gibi uluslarası katılımcılar yer alıyor. Ayrıca İspanya'dan Lübnan'a sol ve yeşil partilerin temsilcileri de kongreye temsilci gönderdi. .

Kongreye 173 gazetecinin akreditasyon yaptığı ve farklı kentlerden 500'ün üzerinde otobüsün Ankara'ya geldiği belirtiliyor. Salonun duvarlarına asılan "çocuk istismarını bitirmeye kararlıyız", "Kadın cinayetlerine, kadın şiddetine son", "İş cinayetlerine son", İnançlara özgürlük, Alevilere eşitlik" gibi pankartlar da dikkat çekiyor. 

Tertipkomitesinden uyarı gelse de salondakiler "Biji Berxwrdana Efrînê-Yaşasın Afrin direnişi" sloganı attı. Kaynak: BBC Türkçe

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı