Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 13:18
 
HDP ve DBP’den sert tepki
HDP ve DBP Şanlıurfa il örgütleri düzenlediği basın toplantısı ile Milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Ahmet Yıldırım’ milletvekilliklerinin düşürülmesine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
HDP ve DBP’den sert tepki

İşte yapılan basın açıklaması;

“AKP-MHP faşist zihniyetin 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana partimize karşı başlattığı siyasi darbe aralıksız devam etmektedir. Aralarında Eşbaşkanlarımızın da olduğu 9 vekilimizin vekillikleri düşürülmüş ve halen 9 vekilimiz cezaevindedir.

Son olarak dün TBMM’de grup başkan vekilimiz ve Muş vekili Ahmet Yıldırım ilimizin vekili İbrahim Ayhan’ın vekilliklerinin düşürülmesini kınıyoruz.  Halk nezdinde bunun kabul edilebilir bir yanı yoktur ve halkların iradesine vurulan bir darbedir.

 Rojava’da İŞİD’le mücadele ederken yaşamını yitiren bir gencin fotoğrafını paylaşarak örgüt propagandası yaptığı gerekçesiyle verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası gerekçe gösterilip ilimizin vekili İbrahim Ayhan’ın vekilliğinin düşürülmesi yok sayılmasıdır.

Halkın iradesi tanınmayarak vekillerin meclisle bağları kesilmektedir. Ama faşist zihniyet iyi bilsin ki vekillerimizin halkla olan bağlarını hiçbir şekilde kesemeyecekler. Ahmet yıldırım, İbrahim Ayhan halkın iradeleridir ve sonsuza kadarda bu halkın vekilleridir.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı