Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 15:35
 
Hayrat, 70 ülkede kurban kesecek
Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Bölge Temsilcisi Abdullah Toprak, bu kurban bayramında 70 ülkede kurban keseceklerini belirterek hayırseverlerden destek istedi
GÜNDEM Haberi
Hayrat, 70 ülkede kurban kesecek

Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Bölge Temsilcisi Abdullah Toprak, yaklaşan Kurban Bayramı arifesinde çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Hayrat Yardım Derneği olarak geçen yıl Kurban Bayramında 800 bin kişiye yardım ulaştırdıklarını söyleyen Toprak, bu bayramda bir milyon kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Kurban Bayramı heyecanı başladı

Her yıl kardeşliği pekiştiren ve bereketin sembolü Kurban Bayramı yaklaşırken, Sivil Toplum Kuruluşları da yardım çalışmalarına hız vermeye başladı. Çalışmalarının hız veren STK’lardan biri de Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Şubesi ekibi. Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Toprak, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız Kurban Bayramı et dağıtımını bu yıl da aynı şekilde yapmaya devam ediyoruz “ dedi.

70 ülkede mazlumlara ulaşıldı

Geçen Yıl Kurban Bayramında yüz binlerce kişiye ulaştıklarının belirten Toprak, “Hayırsever vatandaşlarımızın bize emanet ettiği kurbanlarını 70 ülkede mazlumlara ulaştırdık. 2016 yılı Kurban Bayramında toplamda 800 bin kişiye kurban eti ulaştırdık. Bu sene ki hedefimizi Allah’ın izniyle 1 Milyon mazlum olarak belirledik. Sadece ülkemizde değil 70 ülkede dev bir organizasyon ile bize emanet edilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.     “diye konuştu.

‘Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz’

Yaptıkları işin sadece kurban eti dağıtmak olmadığını vurgulayan Toprak, “Aslında bakarsanız Kurban bayramında ulaştığımız 70 ülkedeki 800 bin mazlum Türkiye ile kucaklaştı. Bu da bizim ülkemizin ve vatandaşlarımızın İslam Dünyasında ne kadar önemli bir noktada olduğunu gösteriyor. Bu yüzden biz de Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz. Hayırseverlerimiz gönül rahatlığıyla bayramlarını geçirirken biz onlar için kurbanlarını kesiyor ve ihtiyaç sahiplerini ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Kurbanlıklar titiz şekilde seçiliyor

Her yıl düzenli olarak kurban eti dağıtımı organizasyonu ile yüz binlerce kişiye ulşatıklarının ifade eden Toprak, “Hayırseverlerimizin bize emanet ettikleri kurban ücretleriyle en sağlıklı ve dini koşullara en uygun hayvanları veteriner gözetiminde alarak kesimini yapıyoruz. Bu yönden de hayırseverlerimizin gönülleri rahat olsun. Her şey onların istediği gibi dini koşullara uygun olarak gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.

Doğu, Güneydoğu’da Kurbanlar kesilecek

Türkiye’de de özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde önemli çalışmalara imza atan Hayrat İnsani Yardım Derneği Şanlıurfa Şubesi Temsilcisi Abdullah Toprak, “Doğu ve Güneydoğu illerinde de çok önemli çalışmalara imza attık. Bu yıl Kurban Bayramında da bu çalışmalara devam ederek bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Kurbanlarımız bu illerimizde de kesilerek ihtiyaç sahiperine ulaştırılacak” ifadelerine yer verdi.

Faaliyet Gösterilen ülkeler

Hayrat Bölge Temsilcisi Toprak, “Türkiye, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Burkina Faso, Endonezya, Fildişi Sahili, Gana, Gazze, Gine, Güney Afrika, Kamboçya, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kırgızistan, Malavi, Malezya, Mali, Meksika, Moritanya, Nijer, Nijerya, Pakistan, Pattani, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Togo, Tonga, Uganda, Vanuatu, Yemen, Hindistan, Angola, Avustralya, Benin, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Cubuti, Çad, Etiyopya, Fiji, Filipinler, Gambiya, Gürcistan, Irak, Karadağ, Keşmir, Kongo, Kosova, Madagaskar, Makedonya, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Nambiya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Samoa, Sancak, Senegal, Sierrea Leone, Svaziland, Tanzanya, Zambiya, Zanzibar olmak üzere 5 kıtada 70 ülkede faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı