Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 18:38
 
Hatipoğlu: Mesire alanları ve Yeşil’e önem verdik
Siverek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Dört yılda ilçe merkezi yanı sıra Nissibi köprüsü yanı başında yapımını tamamladığı mesire alanı ve sosyal tesislerini ilçeye kazandırdı.
YEREL Haberi
Hatipoğlu: Mesire alanları ve Yeşil’e önem verdik

Dört yıl içerisinde İlçe merkezinde 43 parkın yanı sıra Recep Tayyip Erdoğan sosyal tesisleri ve mesire alanı, Millet Bahçesi, Suat Aloğlu mesire alanı, Olimpik yüzme havuzu piknik alanı, Üçgen Park sosyal tesisleri, Mehmet Emin Yılmaz kültür parkı ve türbeleri vatandaşların hizmetine sundu.

Dört yıllık çalışmaları değerlendiren Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu şunları kaydetti. ’Siverek Belediyesi olarak 2014 yılından bugüne kadar ilçemize kazandırmış olduğumuz şehir merkezimizde 45’e yakın parkımız var, parklarımızın içerisinde her türlü sportif faaliyetlerini yürütülebileceği alanları halkımızın hizmetine sunduk. Sadece bunlarla yetinmeyerek tarihimize, geçmişimize, maneviyatımıza da sahip çıkarak türbelerimizi restore ederek halkımızın daha sağlık ve temiz bir ortamda ibadet etme olanağı sağladık’’

MESİRE ALANLARINA ÖNEM VERDİK

Yapılan çalışmalar doğrultusun da mesire alanlarına ve Yeşil’e önem verdiklerini dile getiren Hatipoğlu,’’Nissibi köprüsü yanı başında 50 bin metre karelik alanda ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ismini verdiğimiz ve mecliste oy birliği ile kararı alınarak güzel bir cafe - restorand dinlenme alanları otopark gibi alanların bulunduğu ve vatandaşlarımızın ücretsiz tekne turlarına katılabileceği devasa bir tesisi hizmete açtık

MİLLET BAHÇESİNİ VATANDAŞLARIN HİZMETİNE SUNDUK

160 bin metrekare alan üzerinde Millet Bahçesini kısa sürede tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Hatipoğlu, ‘’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Millet bahçesini devasa alanı meclis kararıyla vatandaşların hizmetine sunduk.

KÜLTÜR PARKINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Toprak Mahsuller Ofisi olarak bilenen 22 bin metrekarelik alanı belediye adına kamulaştırıldığını belirten Hamdi Hatipoğlu, ‘’Alanda vatandaşlara hizmet verecek şehir kütüphanesi, kafe restorand süs havuzları ve yaklaşık bin kişilik kütüphaneyi gençlerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

SİVEREK HALKINA SÖZ VERDİĞİMİZDEN FAZLASINI YAPTIK

Siverek Belediyesi olarak halkımıza söz verdiğimizden fazlasını yaptıklarını kaydeden Hamdi Hatipoğlu şunları söyledi.’’Başkanımız Resul Yılmaz 2014 yılından bu yana söz verdiği projeleri ekibiyle birlikte yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Söz vermeyip te yaptıklarımız dışında çok hizmetlerin yapıldığını Siverek halkı biliyor ve bunun farkında olduklarına inanıyorum. Halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde Kamu Kuruluşlarımızla beraber Sivil toplum kuruluşlarımızla beraber Meclis üyelerimizle beraber biz bu ilçeyi yönetmeye çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz’ ’dedi.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı