Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 23:30 Bu haber 2094 kez okundu
 
Hasta çocuğun imdadına paletli ambulans yetişti
Yoğun kar yağışı nedeniyle yolu kapanan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin Karacadağ bölgesine 70 kilometre uzaklıkta bulunan kırsal mahallesinde ateşi yükselen 4 yaşındaki hasta çocuğun imdadına paletli ambulans yetişti. Yaklaşık 2 saatte ulaşılan evde rahatsızlanan çocuk ilk müdahalenin ardından hastaneye götürüldü.
SAĞLIK Haberi
Hasta çocuğun imdadına paletli ambulans yetişti

Güneydoğu’yu etkisi altına alan yoğun kar yağışı hastalara ve hamile kadınlara zor anlar yaşatıyor. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 70 kilometre uzaklıkta bulunan yüksek rakımlı Karacadağ kırsalında yaşayan 4 yaşındaki Cihan D., ateşi yükseldi.
 4 yaşındaki Cihan D.’nin ateşi düşmeyince, aile sağlık müdürlüğünden yardım talep etti. Hasta ihbarının ardından sağlık müdürlüğü tarafından bölgeye paletli ambulans sevk edildi. Merkeze yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan hasta için yola çıkan sağlık ekipleri yaklaşık 2 saat sonra hastaya ulaşabildi. 


Hasta çocuğa evde ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri daha sonra çocuğu paletli ambulansa alarak yine aynı yoldan giderek hastaneye götürdü. Paletli ambulansın yüksek rakımlı Karacadağ bölgesinde ilerlemesi ve sağlık ekiplerinin hasta çocuğa ulaşması havadan da görüntülendi.


Siverek ve Viranşehir mevkiinde arasında yer alan Karacadağ bölgesinde acil hastalara müdahale için paletli 2 ambulansın hazır bekletildiğini ifade eden acil sağlık hizmetleri başkanı dr. Yılmaz Gerger, ‘’Siverek ve Viranşehir bölgesinde karlı ve dağlık alanlar için kış şartlarına uygun paletli ambulanslarımız acil müdahaleler için hazır bekletiliyor. Ulaşımın kapandığı ve araçların giremediği bölgelerdeki hastalarımızı paletli ambulanslarla en yakın hastaneye götürüyoruz’’ diye konuştu

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı