Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 10:20
 
Harran Üniversitesi Basketbol Takımı 1.Ligde
Harran Üniversitesi basketbol takımı, Antalya’da düzenlenen Üniversiteler arası Basketbol 2. lig karşılaşmalarında şampiyon olarak 1.lige yükseldi.
SPOR Haberi
Harran Üniversitesi Basketbol Takımı 1.Ligde

Üniversiteler arası Spor Federasyonu tarafından Antalya’da organize edilen 2. Lig basketbol maçlarında finale çıkan Harran Üniversitesi basketbol takımı, Finalde Erzincan Üniversitesini 67 – 28 gibi bir farkla yenerek Üniversitelerarası Basketbol 1'inci Ligi'ne yükseldi.

Ayrıca üniversitenin bayan basketbol takımı da turnuvada 3.lük kupasını Şanlıurfa’ya kazandırdı. 11 erkek ve 10 bayan üniversite basketbol takımlarının katıldığı, 11-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen karşılaşmalarda rakiplerine karşı büyük üstünlük sağlayan Harran Üniversitesi basketbol takımı oyuncuları, final müsabakasından sonra büyük sevinç yaşadılar.

"Hedefimiz 1. Ligde de Şampiyonluk"

Her başarının bir takım çalışmasının sonucu olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Baskebol takımını ve teknik heyeti üniversiteye kazandırdıkları başarılardan dolayı tebrik ederek, 1. Ligde de takımdan şampiyonluk istediğini belirtti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı