Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 08:11 Bu haber 1548 kez okundu
 
Harran fotoğrafları, Ankara’da sergileniyor
Harran Kaymakamlığı ve Harran Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘’Her An Harran Foto Maraton’’ isimli yarışma da ödül dereceye giren fotoğrafların sergisi bugün Ankara’da açıldı.
MAGAZİN Haberi
Harran fotoğrafları, Ankara’da sergileniyor

Metro Sanat Galerisinde, sanatseverlerin beğenisine sunulan fotoğraf sergisinin açılışını; AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan, Kemalettin Yılmaztekin, Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ve Kızılcıhamam Belediye Başkanı Muhittin Güney gerçekleştirdi.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, ‘’Her An Harran’’ foto maratonundaki fotoğrafların, Harran’ın tarihini, doğal güzelliklerini ve insanlarının günlük yaşamlarını yansıttığını söyledi. Harran’ın tanıtımına önemli katkı sağlayan ‘’Her An Harran’’ foto maratonunun sergisine tüm sanatseverleri davet eden Çelik, serginin 2 Aralık’a kadar açık kalacağını belirtti.

 

Bir süre önce Harran’da düzenlenen foto maratona Türkiye’nin farklı illerinden 172 fotoğraf sanatçısı katılmış, etkinlik sonunda Harran’ın gelenekleri ve göreneklerini, tarihi yapıtlarını ve insanlarının yaşayış biçimlerini yansıtan 1048 fotoğraf jüriye teslime edilmişti. Foto maratonda, fotoğraf sanatçıları tarafından binlerce Harran fotoğrafı sosyal medyada yayınlanmış, ilçenin tanıtımına bir kez daha önemli bir katkı sağlanmıştı. Foto maraton ile Harran’da bulunan ve bugüne kadar yeterince tanıtımı yapılmamış Soğmatar Antik Kenti, Şuayip Şehri, Bazda Mağaraları, Han el Barut Kervansarayı, Harran Ovası’nın yerel yaşamı, Eski Harran Kenti gibi yerler fotoğrafçıların ilgi odağı haline gelmişti.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı