Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 20:22
 
Harran Belediye Başkanı Özyavuz, DP’den aday oldu
Kendisini destekleyen bir kalabalıkla AK Parti’den istifa ederek, Demokrat Parti’den Belediye Başkan adayı oldu.
SİYASET Haberi
Harran Belediye Başkanı Özyavuz, DP’den aday oldu

Harran / AK Partili Harran Belediye Başkanı Mehmet Öztavuz, partisinden istifa ederek Demokrat Parti’den Belediye Başkan adayı oldu.
Kendisini destekleyen bir kalabalıkla gerçekleşen tören adeta gövde gösterisine dönüştü. “Dik dur eğilme Harran seninle” sloganları ve alkış tufanı arasında konuşma  yapan Başkan Özyavuz, etrafında kenetlenen tüm ova halkına teşekkür etti, 


Harranlı seçmenlerin görevine devam etmesi  yönündeki taleplerini göz ardı etmeyerek  bu kararı aldığını açıklayan Mehmet Özyavuz, adaylığını açıkladığı törende adeta gövde gösterisi yaptı.
Bugüne kadar hep arkasında duran seçmenlerinin bundan sonra da daha fazla kenetleneceğini ifade eden Özyavuz’un adaylığını açıkladığı toplantıda, büyük oy kitlelerine hitap eden aşiretlerin önde gelen isimleri dikkati çekti.


Harran’da beka sorunu yok, dikta sorunu var”
Başkan Özyavuz, konuşmasında Harran’da beka sorunu değil dikta sorunu bulunduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Harran’da kesinlikle beka sorunu yoktur. Bunu herkes iyi bilsin. Harran’da dikta sorunu var. Yıllarca  verdiğimiz mücadele diktayı yıkmak içindi. Şuna deyinmek isterim; buranın huzurunu kaçırmak isteyen, baskı kuran, artı çocuklarımız dahil okumalarını engelleyen bizi karşısında bulur. Bu durumlara kesinlikle fırsat vermeyeceğiz  Devletimizin yanındayız bayrağımızın yanındayız gerekirse hertürlü bedelini de ödemeye hazırız.”


AK Partili Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, partisinin ilçe için ittifak adayını destekleme kararının ardından böyle bir karar aldığını belirterek, Harranlı seçmenlerin oylarına sahip çıkacaklarını bildirdi.


AK Parti 31 Mart seçimlerinde, bugüne kadar AK Parti oylarında rekoru kaptırmayan Harran’da aday çıkarmamış, MHP milletvekili İbrahim Özyavuz’un oğlu Mahmut Özyavuz’u İttifak adayı olarak destekleme kararı almıştı.
Harranlı seçmenler ise bu kararı kendilerine ihanet olarak algılayıp, Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un yanında olduklarını açıklamışlardı.
 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı