Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 09:33 Bu haber 657 kez okundu
 
Haliliye’deki ‘O’ mahalle pilot bölge seçildi
Haliliye Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Şanlıurfa Teknokent işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’deki on dört belediyeden biri oldu.
YAŞAM Haberi
Haliliye’deki  ‘O’ mahalle pilot bölge seçildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Harran Üniversitesi Teknokent iş birliği ile yürütülen ‘Medeniyetimiz Yaşatan Şehir Beratı ve Özgün Mahalle’ projesi kapsamında Haliliye’de bulunan Ulubatlı Mahallesi pilot mahalle seçildi.

 

Türkiye genelindeki 14 mahalleden biri olacak Ulubatlı Mahallesinde insan odaklı ve yatay mimari ele alınacak. Proje kapsamında Canpolat ile makamında bir araya gelen teknik ekip burada çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Başkanlıkta gerçekleştirilen görüşmeye meclis üyeleri Mehmet Emin Ataş ve İmam Fidanoğlu da katıldı.

 

Haliliye sınırları içerinde bulunan Ulubatlı Mahallesinin Türkiye genelindeki 14 mahalleden birisi olduğunu belirten Canpolat, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren hep dediğimiz gibi Haliliye’de sorunları çözmenin yanında,  projeleri ile ses getiren belediye olacağız. Son olarak değerli hocalarımız ile Ulubatlı Mahallesinde hayata geçirilecek olan insan odaklı yatay yerleşim projesi üzerine konuştuk. Böylesi projelerde Haliliye Belediyesinin olması bizleri son derece sevindiriyor. Halkımızın yaşam kalitesini yükseltme adına elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı buradan halkımıza belirtmek istiyorum” dedi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı