Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 11:26 Bu haber 753 kez okundu
 
Haliliye’de sinek ve haşere mücadelesi
Haliliye ilçesinde bahar ayının gelmesi ile beraber belediye çalışanları sinek ve haşerelerle mücadelesini sürdürüyor. Ekipler mücadeleyi gece geç saatlere kadar devam ettiriyor.
YAŞAM Haberi
Haliliye’de sinek ve haşere mücadelesi

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, ilçe genelindeki haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını hummalı şekilde sürdürüyor. Larva ve uçkunla mücadele çalışmaları kapsamında sinek ve haşerelerin oluşturacağı rahatsızlıkların önüne geçmeyi hedefleyen ekipler, gün içinde dere yatakları, çöp konteynerleri, su birikintileri, ahırlar ve ağaçlık alanlarda çalışmalarını yürütüyor.

İlaçlama Birimi, havaların ısınması ile birlikte ULV ve mist blower araçları ile de gece mesaisine başladı. 15 araç ve 30 personel ile gündüz ve gece vardiyası olmak üzere 2 farklı mesai yapan ekipler, mücadele çalışmalarını titizlikle devam ettiriyor.

 

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Sağlık Bakanlığı tarafından sinek ve haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığı bildirildi. 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı