Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 12:31 Bu haber 1184 kez okundu
 
Haliliye belediyesi riskli yapıyı yıktı
Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Ekipleri kaçak, ruhsatsız ve riskli yapılaşmayla ilgili denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Haliliye belediyesi riskli yapıyı yıktı

Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, kaçak, ruhsatsız ve riskli yapılaşmayla ilgili denetimlerinin yanı sıra uyuşturucu bağımlılarının mesken tuttuğu ve çevre sakinlerinin yoğun şikayetlerine maruz kalan yapıları da yıkıyor.

 

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri son olarak  Selahattin Eyyübi Mahallesi 214. Sokakta apartman bahçesinde bulunan bir yapıyı yıktı. Apartman sakinleri tarafından kullanılmayan ve bağımlıların mesken tuttuğu yapı iş makineleri vasıtası ile yıkıldı. Apartman bahçesindeki molozlar kepçe vasıtası ile kamyonlara yüklenerek apartman bahçesi temizlendi. Selahattin Eyübbi Mahalle Muhtarı Ali Genç, madde bağımlılarının mesken haline getirdiği yapı için Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne dilekçe vererek yıkılmasını talep ettiklerini dile getirdi. Taleplerinin kısa sürede giderildiğini aktaran Mahalle Muhtarı Ali Genç, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.  Mahalle sakinleri de kullanılmayan yapıyı bağımlıların mesken tuttuğunu ifade ederken yıkımı gerçekleştiren Haliliye Belediyesine teşekkür etti. 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı