Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 14:32 Bu haber 1404 kez okundu
 
Halil Özcan, dernek temsilcileri ile iftarda buluştu
Şanlıurfa Milletvekili adayı Halil Özcan seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaş gezisi gerçekleştiren AK Aday Özcan diğer yandan ise Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek toplumsal konular hakkında STK temsilcileri ile istişarelerde bulunuyor.
SİYASET Haberi
Halil Özcan, dernek temsilcileri ile iftarda buluştu

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği  5 Nisan 2010 tarihinde bir grup akademisyen, iş adamları, üst düzey bürokratlar, psikolog ve psikiyatrist hekimler tarafından bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları’ topluma kazandırmak amacıyla kurulmuştur.

 

Şanlıurfa Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Temsilcileri ile iftarda bir araya gelen Şanlıurfa AK Parti Milletvekili adayı Halil Özcan, Mutlu Yuva Derneği ile tanıştığımızda toplum yararına faydalı çalışmalar gerçekleştirdik" dedi.

 

Özcan, AK Parti hükümeti bireye aileye kadına çocuğa her daim değer vermiştir

Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği üyelerinden olan AK Aday Halil Özcan, "Eskiden çocuk esirgeme kurumlarında kalan çocuklarımızı yılda bir iki defa ancak ziyaret ederdik maalesef basına yansıyan veya yansımayan çocuğa kadına bireylere şiddet konusunda sorumluluklar altında ciddi baskılar hmeye başlamıştık. Eskiden yetimlerim kaderleri ile baş başa kalıyordu ancak AK Parti hükümeti buna çare olması adına Aile Sosyal Politikalar Bakanlığını kurdu. Hükümetimizin bireye aileye kadına çocuğa verdiği önemden dolayı yeni bir bakanlık kurarak her daim onların yanında olduğunu gösterdi. Bakanlığımız Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği yaparak gönüllü bireylerin desteği ile çalışmalarını Türkiye'nin dört bir yanında sürdürüyor. Mutlu Yuva Derneği de Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ile protokol imzalayarak çalışmalarına İstanbul'da başlamıştır, İstanbul'da başlayan bu proje bugün Şanlıurfa'da devam ediyor ben bu projede emeği başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Şuan itibariyle Şanlıurfa'da 13 aileye ulaşmış  bulunmaktayız inşallah en kısa sürede sayını  artmasını temenni ediyorum. Yardıma muhtaç çocuklarımız için Bakanlığımız ile iletişime geçip dernek olarak daha fazla sayıda çocuğa faydalı olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesislerinde Gerçekleşen İftar Yemeğine AK Parti Şanlıurfa Adayı Halil Özcan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Şanlıurfa Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği üyeleri ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı katıldı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı