Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 15:52 Bu haber 1808 kez okundu
 
Halfeti'de kardeşlik sofrası
Şanlıurfalıların Ramazanı dolu dolu geçirmesi için kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de kardeşlik sofrası kuran Büyükşehir Belediyesi, Halfetilileri aynı iftarda buluşturdu.
YAŞAM Haberi
Halfeti'de kardeşlik sofrası

Yukarı Halfeti'de Hükümet Konağı önünde kurulan kardeşlik sofrasına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Halfeti Kaymakamı ve Halfeti Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak, AK Parti İlçe Başkanı Canan Onur Seyyar ve çok sayıda vatandaş katılırken, Grup Sema ilahi konseri düzenledi.

 

Kardeşlik sofrasına katılan Halfetililerle bir araya gelen Başkan Nihat Çiftçi burada bir konuşma yaparak Halfeti'de yaşanan gelişimi ve dönüşümü anlattı.

 

Konuşmasında Başkan Nihat Çiftçi, "Büyükşehir Belediyesi olarak her ilçede başlattığımız gelişimi ve dönüşümü Halfeti'de de sürdürüyoruz. Aşağı Halfeti'de marinalar, yüzen köprüler, sosyal tesisler ve bunun gibi bir çok çalışma yürüttük. Yine yukarı Halfeti'de 45 dönümlük kent parkı, prestij caddeleri, bulvarlar ve yol düzenlemeleri yapılıyor. Halfeti'yi seviyoruz ve ileriye taşımak için elimizden gelen bütün özveriyi sergiliyoruz. İnsana hizmeti ibadet aşkı olarak görüyoruz. AK Belediyelerin anlayışı budur ve her zaman hizmeti insan için geliştirirler. Dün yine ilçemizde incelemelerde bulunduğumuzda  Yukarı Göklü'de ilk kez başlattığımız beton yol uygulamasını gezdik. Büyükşehir Belediyesi ilçelerimizin gelişim ve dönüşümünü birer birer gerçekleştiriyor. Aynı şekilde ilçe belediyelerimiz de güzel çalışmalara imza atıyorlar. Bunun üstüne koordinasyon eklenince ilçenin geleceği bir tık ileriye taşınıyor. Halfetili kardeşlerimiz huzurdan yana bunu biliyoruz, bölgemizin sükuneti tüm Türkiye'de bilinmekte. Büyükşehir Belediyemizin kurduğu kardeşlik sofrasına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Büyükşehir Belediyesine ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden  Halfeti Kaymakamı ve Halfeti Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak, "Birlik, beraberlik, kardeşlik ve mağfiret ayı olan Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye bu akşam sofrasını bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

AK Parti İlçe Başkanı Canan Onur Seyyar ise, "Aramıza nifak sokmak isteyenlere ve bunların taşeronlarına biz Halfetililer olarak hiç bir zaman pirim vermedik ve vermeyeceğiz. Halfeti'deki birlik, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz Allah'ın izni ile tüm Türkiye'ye örnek olacak. Düzenlenen kardeşlik sofrasından dolayı Büyükşehir Belediyemize ve Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz" sözlerini kullandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı