Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 11:39 Bu haber 1307 kez okundu
 
Haleplibahçe parkı bahara hazır
'Daha yeşil bir Şanlıurfa' hedefiyle Şanlıurfa merkez ve ilçelerde park yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi tarihi ören yerlerinde de yeşillendirme çalışmalarını yaparak yerli ve yabancı turistlerin daha sağlıklı bir şekilde ziyaretlerini sağlamayı hedefliyor.
- Haberi
Haleplibahçe parkı bahara hazır

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin talimatlarıyla içerisinde Türkiye'nin En Büyük Müzesi Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesinde bulunduğu Haleplibahçe Parkında yeşil alana 20 dönüme daha ağaç ve çimlendirme yapıldı.

 

Şanliurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekiplerince alanda yapılan çalışmalarda Elgona, Çalı defne, Piramit mazı, süs erik, mavi çam, top mazı, defne, süs elması ve hatmin cinsi ağaçlar dikildi. Bunun yanında alana çim ekilerek bahar mevsimine ve turizme hazırlandı.

 

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesinin içinde bulunduğu Haleplibahçe Parkı’nda 20 dönüm alan daha yeşillendirme çalışmasını yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hem yeşil alanı genişletti hem de parkın modern görünüme kavuşturulmasını sağladı. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı