Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 17:33 Bu haber 4510 kez okundu
 
Hadidiler’den Bahar Kalkanı Operasyonuna Tam Destek
Türkiye başta olmak üzere Irak Suriye ve bölge ülkelerinde yoğunluğu bulunan Şanlıurfa’nın büyük aşiretlerinden biri olan Hadidi Aşireti gençleri dün akşam dernek binasında bir araya gelerek Bahar Kalkanı Operasyonuna tam destek verdiler.
GÜNDEM Haberi
Hadidiler’den Bahar Kalkanı Operasyonuna Tam Destek

Dün akşam saatlerinde Hadidi Aşireti mensubu gençler dernek binasında Arpacı ailesi ev sahipliğinde bir araya gelerek “Bahar Kalkanı Operasyonuna" katılan askerlerimiz için Kur-an-ı Kerim okuyup dualar ettiler.

 

Arpacı Ailesinin organizasyonu ile düzenlenen program İdlip’te haince şehit edilen Mehmetçiklerimizin ruhuna hediye edilmek üzere Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

 

Hadidi Aşiretine bağlı Ailelerin gençleri her ay toplanıp ailevi ve ülke meseleleri konularında sohbet ettiklerini belirten Mehmet Arpacı; ”Ordumuz mazlumların huzuru ve ülkemizin güvenliği için Suriye’dedir. Ülke içinden ve kan emici batılılar Türkiye Suriye’den çıksın diyor ama bütün dünya şimdiye kadar Suriye’yi bombalayan masumları katleden Rusya için ABD için ne işi var demedi!

 Şu an izzet-i nefsi namusu yerlerde sürünen Mümin ve Mü’mineler haykırıyor Müslümanlar nerede? Osmanlı’nın torunları nerede? Haykırışlarına Elhamdullillah Din-i İslam’ın son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Türk Silahlı Kuvvetleri yani Muhammed’in ordusu “lebbeyk ya uhdi” diyerek canilere karşı mazlumlara kalkan oldu. Allah ordumuzdan, devletimizden razı olsun. Tuna’dan Avrupa Asya’ya, Arap Yarımadasına Ortadoğu’nun tamamına evvelden Osmanlı Türk Devleti bir tesbih gibi tüm İslam Devletlerini toparlamıştı. Ama fitneciler bu tesbihi dağıttı. Şu an Müslümanlara sahip çıkan bir tek ülke Türkiye’dir. O tesbihi birleştirecek imamesi Türkiye’dir. Bunu bilenler; Türkiye'nin Bölgede etkin olmasını istemiyorlar neden? Türk Devleti kuvvetli olursa dünya Müslümanları huzur bulur. Ceddi Osman’ın torunları, Evlad-ı Fatihan’ın torunları olarak, biz Hadidi Aşiretinin mensupları olarak her şart altında devletimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin safındayız. Ayyıldızlı sancak altında ordumuzun emrinde Dinî İslâm'ın Son Kalesi devletimiz için ölmeye hazır olduğumuzu buradan haykırıyoruz.”  Diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

ÖZEL HABER

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı