Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 11:22 Bu haber 2019 kez okundu
 
Göbeklitepe Kültür turizm ve sanat fuarı Şanlıurfa'da
“Göbeklitepe”nin UNESCO tarafından Dünya Miras listesine alınması ile birlikte, tarihin sıfır noktası ülkemizde ve Dünya’da ilgi odağı haline geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 yılı “ Göbeklitepe Yılı “ olarak ilan edildi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Göbeklitepe Kültür turizm ve sanat fuarı Şanlıurfa'da

Göbeklitepe 2019 yılı kapsamında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayladığı etkinlikler arasında yer alan,  “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuar”ı Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. ‘nin önderliğinde 07-10 Kasım 2019 tarihleri arasında “Şanlıurfa Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir.

 

 Şanlıurfa’mızın ve Ülke genelinde illerimizin yoğun katılımı ile, Kültür, Tarih ve Gastronomi değerlerinin sergileneceği Fuar kapsamında, Şef Mehmet Yalçınkaya, Cüneyt Asan, Şef Doğa Çitçi ve Şef Ahmet Karaman gibi ünlü şeflerimizin jüri üyeliğinde ödüllü “Şanlıurfa Yemek yarışması yapılacaktır.

Ayrıca bu fuarla birlikte Şanlıurfa tarihinde ilk kez bir sanat fuarına da ev sahipliği yapacaktır. Ankara'da bulunan Fırça sanat galerinin öncülüğünde Türkiye geneli ünlü ressamların, akademisyenlerin resim sergisi de fuarda yerini alacaktır.  Fuarda sanatçılarla birlikte yer alacak olan Fırça Galeri sahibi Semra Sancak bu fuarın sanatsal boyutuyla Şanlıurfa'nın gelişimine katkı sunacağını ifade etti. Fuar alanında ressamlar workshop çalışmalarıyla performanslarını sergileyeceklerdir. 3'ü Şanlıurfa'dan olmak üzere 25 sanatçının eserlerinin yer alacağı sergi dört gün boyunca 10:00-20:00 saatleri arasında, ziyaretçilere açık olacaktır.

 

“Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuar”ının Protokol açılış töreni 07 Kasım 2019 tarihinde saat 13:30 ‘da yapılacak.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı