Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 21:56
 
Genç Dimağların Mühendisleri STEM İle Geleceğe Hazırlanıyor
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü proje desteği ile genç STEM Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen “GENÇ DİMAĞLARIN MÜHENDİSLERİ” projesi ile gençler STEM tabanlı eğitimler ile geleceğe hazırlanıyor.
EĞİTİM Haberi
Genç Dimağların Mühendisleri STEM İle Geleceğe Hazırlanıyor

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü proje desteği ile genç STEM Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından yürütülen “GENÇ DİMAĞLARIN MÜHENDİSLERİ” projesi ile gençler STEM tabanlı eğitimler ile geleceğe hazırlanıyor

 

                                  

 

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Genç STEM Eğitim ve Araştırma Derneği şu sözleri kaydetti::

 

''Amacımız, ulusal ve evrensel normların farkında olan, tüm teknolojik, bilimsel ve akademik gelişmeler ışığında, bilgi toplumunun bireylerini yetiştiren, öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimlerine çağdaş bir eğitim ortamı sağlayan bir eğitim merkezi olmaktır.

 

Projemizin amacı daha önce yaptığımız genç mühendisler projesinin devamlılığını sağlayarak, bölgenin beşeri sosyal sermayesi, ekonomik ve kurumsal yapısı ile bölgenin teknolojik dünyaya gelişimini amaçlamaktadır.

 

           

 

Neden STEM? Önce ki projemiz olan “genç mühendisler projesiyle” birçok gencimize ulaşarak bu eğitimi verdik ve vermeye devam ediyoruz. Gelenekçi eğitim yaklaşımlarının beraberinde getirmiş olduğu ezberci eğitim anlayışı, öğretmen merkezli öğretim, sıkı disiplin anlayışı gibi sistem ‘den kaynaklı mevcut sorunlar; çocuğun gerçek hayat durumlarından kopuk olmasına ve problem çözme, eleştirel-analitik yenilikçi düşünme becerilerinin gelişmesine engel olmaktadır. Dolayısıyla, STEM & robotik eğitimi bu noktada eksikliklerimizi giderebilecek bir eğitim imkânını bizlere sunmaktadır. Bizlerde bu eğitim modeli ile gün geçtikçe kendimizi geliştirerek gelecek nesillere bunu aktarmayı hedeflemekteyiz.

 

                        

 

“Genç Dimağların Mühendisleri” projesi kapsamında eğitimlerimiz ortaokul ve lise öğrencilerimiz için devam etmektedir. Eğitim içeriklerimizin bir kısmı;

- robotik kodlama,

-3 boyutlu tasarım ve modelleme,

- temel elektronik,

-nesnelerin interneti gibi birçok konuda STEM ve teknolojik tabanlı eğitimler verilmektedir.

 

Şu ana kadar bine yakın öğrencimize eğitimler verip atölye çalışmaları gerçekleştirdik.

 

Şu anda covıd-19 önlemlerinden dolayı eğitimlerimiz ve atölye çalışmalarımız ZOOM programı üzerinden ONLİNE bir şekilde eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Eğitimlere katılmak ve eğitimlerden haberdar olmak için genç STEM sosyal medya hesaplarınızı takip edebilirsiniz,''İfadelerine yer verildi.

 

https://twitter.com/gencstem

 

https://www.instagram.com/gencstem/

 

https://www.gencstem.com/

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı